Sponsorlu Bağlantılar

Kayıt Defteri Düzenleyicisi { Regedit } Hangi Komut ile Açılır?

539 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sitemizi takip eden ve teknoloji konusunda aradığını bulmak isteyen diğer meraklı kullanıcılar için bu konumuzda bu işe yeni başlayan ve araştırma yaparak bu sayfamızı ziyaret eden kullanıcılar için kayıt defteri düzenleyici hangi komutla açılır? Kayıt defteri açma komutu hakkında sizlere bilgiler aktaracağız.

Kayıt düzenleyicin görevi hakkında biraz bilgi verdikten sonra kayıt defteri açma komutu hakkında bilgimizi aktaralım. ( regedit açma kodu )

KAYIT DEFTERİ DÜZENLEYİCİ NEDİR?

Bilgisayara herhangi bir program yüklediğiniz de bu programla alakalı yüzlerce, binlerce girdiler bu kayıt defteri düzenleyicisine kayıt edilmektedir. Kayıt defteri düzenleyici bilgisayarın nasıl çalışacağına dair bilgiler depolayan ve bilgisayar her açılışında bu defter üzerinden sorgulama yaparak nasıl çalışacağına dair bilgileri sorgulayan özelliktir.

Özelliği dışında bilgisayarın omurgasını teşkil etmektedir. Bu defter üzerinde yapılacak değişiklikler ya da silinmeler nedeniyle bilgisayarın veya programın çalışmamasına yada farklı olarak çalışmasına neden olabilecek ölümcül hatalara sebep olabilirler.

Her bir kayıt defteri girdisi olarak regedit dosyası adı verilmektedir. Daha önceki konularda regedit yedekleme ve bu yedeklemeye geri dönme konusunda sizlere bilgi vermeye çalışmıştık.

KAYIT DEFTERİ DÜZENLEYİCİ NASIL AÇILIR?

Kayıt defteri girdilerini, dosyaları görmek, görüntülemek için regedit dosyaları üzerinde değişiklik yapmak için bu özelliği açmak gerekmektedir.

Kayıt defteri düzenleyici açmak için aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla açabilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz.
  • Bu çalıştır penceresine “exe” komutunu yazın ve entere basınız.

Çalıştıra yazdığınız bu komut ile kayıt defteri düzenleyici görüntüleyebilirsiniz. Dikkat etmek gereken burada yapacağınız değişiklikler sonradan geri dönüşü olmayan hatalara neden olabileceği bunun için bir yedeğini almak gerekebilir.

Regedit dosya yedeği nasıl alınır?

Yukarıda konuyu inceleyerek bu değiştireceğiniz dosyaların yedeğini alabilirsiniz. Bu konumuzda regedit açma kodu , regedit nasıl açılır? , regedit açma komutu Konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın