Sponsorlu Bağlantılar

Wi-Fi sürekli kopuyor hatası ve çözümü

10.898 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda wifi , Kablosuz ağ bağlantısı sürekli kopma sorunu üzerinde duracağız. İnternet neden sürekli kopar çözümü nedir ? benimde başıma bir ara sıklıkla gelen bu hata’da ilk önce sorunun ttnet tarafında olduğunu düşünmüştüm. Telefon , tablet ve bilgisayar üzerinden kablosuz wifi ağından bağlantılarım’da sürekli aynı hatayı almaktaydım.

Evdeki kullandığım Adsl Modem yaklaşık ve mübalağa etmiyorum 10 yılın üzerinde idi , bu hatayı ilk önce ttnet tarafından arama başladım ttnet müşteri hizmetleri ‘ni arayarak bağlantım ile ilgili olarak sorun var mı? bunu araştırdım bununla ilgili olarak bağlantım’la ilgili bir sıkıntının olmadığını söylediler .

o zaman sorunun kaynağının benim tarafımda olduğunu düşünerek aşağıdaki çözüm yolu ile bulduğumu söyle bilirim.

wifi bağlantısı sık sık kopuyor sorunu ve çözümü ;

1- Bu sorunla ilgili olarak ilk yapmamız gereken şey Adsl Modem kullandığınız ve telefon ile internet’in ayrılmasını sağlayan splitter değiştirmek olacaktır.

splitter kullanımı

Splitter adaptörü internet bağlantı ile telefon ses bağlantısını ayıran küçük bir adaptördür ama oldukça önemli bir parçadır bu parça kalitesiz olursa telefon seslerin cızırtılı ve internet bağlantısının sıklıkla kopmasına neden olacaktır.

splitter nedir

 

Bu parçanın kalitesi olmasına dikkat ediniz piyasada ucuz olanlar başınızı ağrıtabilir.

2- Diğer bir çözüm yolu modem yazılımı güncelleme olacaktır. Benim başta belirtiğim gibi modem eski olunca üretici firma desteğini çektiği için modemi yenisi ile değiştirmek olmuştu ama siz içinde bulunan firmware yazılımı ile çözüm bulabilirsiniz.

Firmware Nasıl Güncellenir  bu konudaki yazımı okuyarak güncellemesini yapabilirsiniz. bu yazılım yazıcı , modem gibi çevre birimlerinde bulunan , bilgisayar da olan bios ayarları gibi düşünebilirsiniz.

ttnet bağlantınız’da sorun yok ise veya internet bağlantı kablolarında kopmalar yok ise bu yukarıda bahsettiğim küçük işlemler sonucu bu hataları çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Wi-Fi sürekli kopuyor hatası ve çözümü (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Wifi kopmasının başka nedenlerıde var. Mesela ethernet kablo kopmazken wıfı kopabılır. Sizde kopma oldugunda modeme sönen ışık oluyor mu ? Önemlı olan bu. Mesela modem ve ethernet full calısırken hıc bır kopma olmazken wıfı kopabılır. bu da önemli bir nokte. bir cok kullanıcıda bu sorun var. Artık evlerde cogunda cep ve laptop var dolayısı ıle baglantı hep wıfı. Ethernet ıle baglı degıller… İnternet kopmamısken wıfı kopabilir. biliyorsunuz demi ? Nedenleride var

  2. ergotech etn- wifi adaptörüm sürekli kopma yaşıyor bağdaştırıcı sorun giderme seçeneği ise yazılımın yüklü olmayacağını belirtiyor adaptör sürücüm kayboldu internettede adam akıllı sürücü yok win 7 için yükle dediğimde saçma sapan driverler buluyor ve exe dosyası download ettiğim program içinde bulunmuyor yardım edebilecek bir arkadaş var mı?

  3. Merhaba…
    Wifi ile Splitter ne alaka???
    Konuda bahsi geçen sorun internet kopması değil, wifi kesintisidir. insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

    • Merhabalar Gazi, telefon bağlantısı ve internet bağlantısını ayıran splitter adaptörün de bir bozukluk varsa bu bağlantının dolasıyla wifi ağının kopmasına sebebiyet vermektedir. Bunu anlatırken genel olarak kullanılan araçların, kabloların da sağlamlığını kontrol etmek amaçlı olarak belirtiyoruz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın