Sponsorlu Bağlantılar

Twitter anket nasıl hazırlanır?

1.286 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuzda Twitter Anket nasıl oluşturulur? , Twitter Anket Nasıl hazırlanır sorularına cevap arayacağız. Twitter 140 kelime ile düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz micro blogdur. Buradan ilginç olan veya beğendiğiniz kişileri takip edebilirsiniz.

Sizi takip eden kişiler attığınız tweetleri retweet ederek veya favorilere ekleyerek ileri’ki günlerde o tweetleri forward eder veya sizi takip eden kişilere bir kaç soru sormak için anket çalışması yapabilirsiniz.

Bu konumuzda Twiter Anket nasıl hazırlanır bunun hakkında bilgiler vereceğim.  Bir soru hakkında merak ettiğiniz şeyleri kullanıcılara değerlendirmeye açarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu konumuzda Twitter Anket oluşturma hakkında bilgi vermeye başlayacağım.

Twitter oylama nasıl oluşturulur?

Twitter kararsız kaldığınız sorulara iki şık üzerinden küçük bir anket oluşturarak kullanıcılarınıza sorular sorabilirsiniz .

twitter anket

Tweet atmak için Tweetle butona basıyoruz ve yukarıda gördüğünüz gibi penceremiz açılıyor. Burada Oyla ( Poll ) butonu basıyoruz yukarıda Anket ekle butonu’dur.

tweet poll butonu

 

iki seçenekli ( şıklı ) bir pencere açılıyor , şimdi normal bir tweet atar gibi ilk başta boş alana soru sor… alana anketiniz için sorunuzu yazınız.

Seçenek 1 = bu alana cevap için birinciyi , Seçenek 2 = bu alana da ikinci tercihinizi yazınız.

tweet anket soru sor

Yukarıda görüldüğü gibi sorumuzu sorduk ve aşağıdaki iki şıkların boş olduğu yere tercihlerimizi doldurduk şimdi yapmamız gereken şey Tweetle butonu kullanmak olacaktır.

tweet anket sonuçları

Tweet attığımızda artık anketimiz başlamıştır. 24 saat süren bir oylama için takipçiler veya #tags etiketini takip edenler için oylama başlamıştır. Kaç kişinin oy kullandığını görebiliyor ve 24 saat sonra oy kullananların sayısını ve sonuçları kesin olarak görebiliyorsunuz.

tweet oylama sonucu

Oylama ise hangi seçeneği işaretlemek istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve Oy ver butonu ile oyunuzu gönderiyorsunuz 24 saatlik bir süre sonra oylama bitiyor ve sonuçları alabiliyorsunuz.

Twitter anket oluşturma video anlatım ;

twitter anket nasıl yapılır? konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Sizinde twitter anket oluşturma konusunda sorularınız varsa soru & cevap sayfamızı kullanarak sorularımızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın