Sponsorlu Bağlantılar

wi-fi kullanıcı sayısı sınırlama

10.540 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız Wi-Fi ağ bağlantısında kullanıcı sayısını kısıtlama yapabilir miyiz? veya sınırlama yapabilir miyiz? bununla ilgili olarak merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağım.

wifi ağını müşterek yani ortak kullanıyor ve kullanıcı sayısına bir limit getirmek gerekiyor olabilir , genel’de işyeri , okul veya ev’de kablosuz ağ bağlantılarını kullananlara sınırlama getirip bunu nasıl engelleriz? Bu ayarları genelde yeni nesil Adsl Modem üzerinden yapmanız mümkün olabilir.

Modemlerde Kablosuz ağ bağlantısı sınırı 12 kişiye ulaşmıştır veya farklı sayıda kişiye ulaşmıştır gibi bildirimler yapabilir. Eğer sizin dışınızda bu bağlantı gerçekleşiyor ise wifi bağlantısına bir şifre vermeniz gerekecektir tabiri caiz ise yoldan geçen sizin ağınızı kullanıyor demektir.

Wi-Fi Ağnızı Wpa2 ile şifrelemeniz gerekecektir. Bunun için ilk önce yapmanız gereken modem arayüz giriş şifrenizi ilk önce değiştirin sizin bilginiz dışında biri modem ayarlarını değiştirmesin . Modem Arayüz şifresi nasıl değişir? bu konuyu ilk önce bir okuyun ve hemen giriş arayüzünün şifresini yoksada oluşturun.

Daha Sonra Kablosuz Ağ bağlantıları bölümünden WPA2 protokola göre ağınızı şifrelendirin yoksa tabii ki eğer var yeni şifre ile güncelleyin o zaman ağdaki bütün kablosuz bağlantı yapan cihazları ağdan atacaktır.

Bunun dışında Kablosuz Ağ bağlantısındaki bilgisayar , cihaz veya kullanıcılara MAC Engellemesi yapabilirsiniz.

Bunun için MAC Filtreleme Nasıl Yapılır? konusu üzerinde araştırmalar yapabilirsiniz. Ağ bağlantısına bağlı cihazların mac adreslerini kullanarak engellemeler yapabilirsiniz.

Ağınıza bağlı cihazları kontrol etmek için güzel bir app uygulama mevcut bu uygulamayı telefona yükledikten sonra wifi ağınıza bağlanıyorsunuz ve ağınızda bağlı cihazların mac adresleri ve bağlı cihazları görmeniz mümkün zaman zaman ağa bağlı cihazlarını bilgisayarları kontrol edebilirsiniz.

Fing Network Tools uygulaması ile ağınızdaki cihazları görmeniz mümkün olacaktır.  Bununla birlikte bilgisayarınızdaki ağları takip etmek ve analiz etmek için “http://www.winpcap.org/install/default.htm” link adresinden Winpcap programını kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

kablosuz bağlantıya bağlanan kişiler, wifi kullanıcı sayısı belirleme , wifi kullanıcı sayısını , ağ bağlantı kullanan kişiler, wifi deki kişileri engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın