Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem’e ( Router ) Giriş Şifresi Nasıl Değişir?

10.599 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem Bilgisayarın İnternet açılması için veya iç network ortamında bilgisayarların birbirleri ile görüşmesini sağlayan network adaptörüdür. Adsl Modem bilgisayarınızın wifi den bağlantısı ve güvenliği için çok önemli olduğu için fabrika ayarı ile gelen default şifresini değiştirmek gerekecektir. Adsl Modem güvenliği oldukça önemlidir .

Eğer modem şifresini değiştirmez iseniz rastgele bir ip adresi ile size saldırı olursa ttnet veya başka bir servis sağlayıcının size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreniz ağ şifreniz tehlike altındandır. O yüzden modem şifresini ilk aldığınız gün hemen değiştirmenizi tavsiye ediyorum. peki Modem arayüzüne giriş yaptığınız şifre nereden ve nasıl değişir ? Aslında bu aldığınız modemin markasına ve modeline göre değişkenlik sağlar . Benim Modemim Smartnet modemi örnek vererek açıklamak istiyorum.

Modem Şifre Değiştirme?

1- Modemin Arayüzüne Giriş yapmamız gerekecek. Modem Arayüzüne Nasıl Girilir modem arayüzüne nasıl girilir? öğrenebilirsiniz.

Karşınıza gelen Modem Oturum Açma Ekranı Gelecektir.

modem oturum açma ekranı

 

Bizim şifremizi değiştireceğimiz Adsl Modem Giriş şifresi burasıdır. Burası Default olarak Fabrika şifrelerini Adsl Modem Fabrika Şifreleri  öğrenebilirsiniz. Bu kullanıcı veya şifre isterse kullanım klavuzu var ise bulabilirsiniz. Buraya şifrenizi biliyor iseniz yazıyoruz ve giriş yapıyoruz. ve Genel Şifre ( Parola ) ayarları Sistem Ayarları veya genel ayarlar kısmında bulunan şifre değiştirme yazan yerde bulabilirsiniz.

modem şifre değiştirme

Modem Şifre Ayarları > kısmına girdiğinizde Router erişim kontrol için eski şifrenizi ve yeni şifrenizi yazarak kayıt et dediğimizde modem ( router ) giriş şifrenizi değiştirmiş oluyorsunuz. Eğer Başka Modellerin şifresini değiştirmek için İnternet ortamından veya resmi web sitesinden yararlanabilirsiniz. Ama Genelde Şifre password değiştirme işlemleri aynıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Adsl Modem’e ( Router ) Giriş Şifresi Nasıl Değişir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ya bi sorum olucak daha öncede arayüze erisim sagladm admin admin olarak ama tekrar erişim saglayamiorum iki kere yapamiomuyuz acaba

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın