Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp qr kodu okumuyor sorunu ve çözümü

8.046 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda  whatsapp qr kodu okumuyor sorunu hakkında ve bununla alakalı çözüm yollarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sizlerden WhatsApp Yardım ve Destek üzerinden gelen sorulardan biri de QR Kodu okuma hatası, sorunu hakkında sorular gelmektedir. Bu barkod kodu okumuyor problemi ile ilgili yaşanan sorunlar oluşmaktadır.

whatsapp qr kodu çıkmıyor

Bildiğimiz gibi bilgisayardan whatsapp kullanmak için QR kodu okutmak gerekmektedir. Bunun için “web.whatsapp.com” adresi üzerinden bilgisayardan whatsapp web uygulamasını açıyoruz.

Burada size telefondan okutmak için bir QR barkod kodu çıkmakta ve bu kodu akıllı telefonda whatsapp uygulaması Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü > Qr Kodunu Tara kısmından okutmak gerekmektedir.

Burada sorun cihaz da okunması gereken ve gerekli izni vermek için telefonun kamerasından QR kodu okutma esnasında okumuyor olmasıdır.

WhatsApp Qr Kodu Okumuyor

  • Bu sorun nasıl çözülür? Bu sorun çözümü için birkaç farklı yöntem denemek gerekecektir. Bunun için WhatsApp web açtığınız tarayıcı kapatın ve tekrar açarak telefondan okutmayı deneyin.
  • Telefonda açılan WhatsApp uygulamasını kapatın ve yeniden açarak bu kodu okutmayı deneyin.
  • Telefon kamerasının temiz olduğundan emin olunuz.
  • WhatsApp QR Kodu okuma sorunu cihazın kamerası alaka olabileceği gibi WhatsApp sunucularından da kaynaklı olabileceğinizi unutmayın.

WhatsApp yardım ve destek hattı

Yukarıda ana başlıklar altında WhatsApp QR kodu okumuyor sorunun ana, temel nedenlerinden biri olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Whatsapp qr kodu okumuyor sorunu ve çözümü (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın