Sponsorlu Bağlantılar

photoshop resmi siyah beyaz yapma

1.784 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda adobe photoshop siyah beyaz yapma konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. İnternete beğendiğiniz bir resmi üzerinde oynamak renkli olan bu görsel fotoğrafı, resmi siyah beyaz olarak ayarlamak ve instagram, facebook yada diğer sosyal ağlarda farklılık olsun diyerek paylaşmayı düşünebilirsiniz.

Renkli resimleri photoshop ile siyah beyaz yapmak istediğiniz de hangi program yada araçlar kullanılır? Bunun için en ideal program tabi ki photoshop olmaktadır. Hangi photoshop yazılımı kullanırsanız kullanın photoshop cs6 siyah beyaz yapma diğer versiyonlar içinde aynıdır.

photoshop resmi siyah beyaz yapma kısayol

Resmi siyah beyaza çevirmek için bir kısayol var mıdır? Bununla alakalı bir kısayol Alt+Shift+Ctrl+B tuşlarına birlikte bastığınızda kolaylıkla renkli resimleri siyah beyaza çevirebilirsiniz. Bunun dışında ayrıca filtreleme kullanmak gerekebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek resimleri siyah beyaz yapmak için nasıl yapılır? sıralama takip etmeniz gerekiyor.

Image > Adjustments > Black & White… ( Alt+Shift+Ctrl+B ) tuşlarına birlikte basarak renkli fotoğrafı siyah beyaza çevirebilirsiniz.

Bunun dışında farklı siyah beyaz filtreleme için aynı adımlarla Image > Adjustments > Desaturate ( Shift+Ctrl+U ) kısayol tuşlarına birlikte basmayla resmi siyah beyaza çevirme işlemini bu adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda örnek resimlerde olduğu gibi photoshop da renkli resimleri siyah beyaza çevirme işlemini iki farklı yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzu birde sizlere video anlatım ile pekiştirmek istiyoruz video muzu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Youtube Video Anlatım 

DAİLYMOTİON VİDEO


Yukarıda iki video aynı ama farklı platformlarda yayınlanmaktadır. Bu konumuzda sizlere renkli resimleri adobe photoshop ile siyah beyaza nasıl çevrilir? Bununla ilgili sizlere konu hazırladık. Sizlerde bu konu hakkında sorularınız varsa soru & cevap sayfamızdan veya sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorunlarını tarafımıza göndererek cevap alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın