Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp profil fotoğraf boyutu

4.521 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda akıllı telefonlarda olmazsa olmaz uygulamalardan ve günlük hayatımız da sürekli olarak kullandığımız anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp profil resim boyutu ne olmalıdır bu boyut nasıl ayarlanır bununla ilgili olarak sizlerden gelen mesajlara cevap vermeye çalışacağız.

Telefon rehberinizde kayıtlı telefon numarası üzerinden işleyen ve anlık mesajlaşma, video arama, sesli arama, dosya alma / verme bir çok özelliği olan bu uygulamada son gelen güncellemeler ile de hikaye veya diğer adıyla durum paylaşma özelliği ile 24 saat sonra kendiliğinden silinen hikayeler paylaşabilirsiniz.

Bu trend uygulamalarda birde profil düzenlemesi yaparak kendinize ait, eş, çocuklarınıza ait görsel resimler, yüklemek üzere iyi bir profil resmide düzenleyebilirsiniz.

Bizimde bu konuda whatsapp profil fotoğraf ölçüleri nedir, ne olmalıdır sizlerden gelen sorulara bu makalemizde vermeye çalışacağız.

 

Hazırladığınız görsel resimde piksel ölçüleri, en, boyut ebatları ne kadar olmalı hemen bu konuda anlatımıza geçelim.

WHATSAPP PROFİL BOYUTU ÖLÇÜLERİ

Tavsiye edilen, önerilen resim boyutları kullandığınız telefonun ekran boyutuna göre 4.5 inç ve üstü telefonlar için 192×192 piksel şeklinde 4.5 inç akıllı telefonlar için 140×140 piksel civarında kullanılmalıdır.

Aslında bu ölçüler verilmektedir fakat şöyle bir özellik var ki sizin seçtiğiniz film rulosunda bulunan resimleri kırpmak, ölçeklendirme kendi uygulama üzerinde seçtiğiniz görsel resim üzerinde oynama yaparak düzenleyebilirsiniz.

whatsapp profil resminin ölçülerini siz seçtiğiniz resimler üzerinden kırparak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.  Eğer resimleri ölçeklendirme işlemini bilgisayarınız üzerinden paint ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için daha önceden hazırladığımız paint ile resim ölçeklendirme konusunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca online siteler üzerinden profil resmini boyutlandırma işlemini yaparak whatsapp profil fotoğrafını boyutlandırma işlemini yapabilirsiniz.

İLGİLİ ARAMALAR

  • whatsapp profil fotoğraf çözünürlüğü
  • whatsapp profil resmi boyutu
  • whatsapp profil resmi ölçüleri
  • whatsapp profil resim ölçüsü
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın