Sponsorlu Bağlantılar

paint ile resim nasıl boyutlandırma

3.243 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows işletim sistemi içerisinde varsayılan olarak kurulu gelen kullanıcılara ücretsiz olarak kullanılması için sunulan grafik, fotoğraf, resim düzenleme, derleme, editleme yazılımı olan Paint ile bir çok şeyi istediğiniz gibi yapabilme özelliğine sahiptir. Bu konumuzda Paint ile ölçeklendirme veya diğer adıyla boyutlandırma nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere diğer araç gereçler Photoshop vb. araçlar olmadan nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız.

paint ile boyutlandırma ;

fotoğraf boyutlandırma , resim boyutlandırma yapabilmek için ilk önce görsel materyali Paint ile açıyoruz. Paint ile açtığımız görseli ölçeklendirme yapmak için aşağıdaki görsel üzerinden şimdi anlatmaya başlayalım. 

 

Dosya , Giriş , Görünüm sekmesinden “GİRİŞ” kısmına giriyoruz burada “Yeniden Boyutlandır” yazan bölümü seçiyoruz. Bu alanda resim boyutlandırma için Piksel işaretlediğimiz de yatay genişlik ve Dikey genişliği ayarlanabilir. İstenilen değeri yazabilirsiniz eğer girdiğiniz değerleri en boy oranını korumak yerine farklı değer ile ayarlama yapmak istiyorsanız, “En boy oranını koru” kutucuğunu kaldırmanız gerekecektir. 

resim boyutlandırma yapma ayrıca yüzde oranı ile de yapabilirsiniz. Fotoğraf boyutlandırmayı orjinal ölçülere geri alabilmek içinde bu oranı kullanabilir veya orjinaline göre bu oranlar ile küçültme veya yükseltme yapabilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf , resimleri girdiğiniz değerler karşılığında yatay veya dikey şeklinde eğe bilirsiniz. Derece olarak bu işlemi gerçekleştirme yapabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

paint ile boyutlandırma nasıl yapılır, paint ile resim boyutlandırma, paint ile fotoğraf boyutlandırma, resim nasıl boyutlanır paint, ölçeklendirme paint, piksel ayarı paint, piksel ayarı paint

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın