Sponsorlu Bağlantılar

Telefondan telefona şarj transfer etmek mümkün mü?

580 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda telefondan telefona şarj aktarmak veya diğer adıyla şarj transfer etmek mümkün mü? Bunu sizlerle paylaşacağız.

Daha önce para transferini, kontör transfer etmeyi duymuştuk da telefonun şarjını bir başka telefona göndermeyi, yollamayı duymamıştık. Düşünün sizin telefonun veya bir başka arkadaşınızın telefonun pil oranı, şarj oranı %33 seviyesine inmiş, diğer telefonun ki %98 oranında acaba şarjı çok olan telefonun şarjını diğer şarjı az olan telefona aktarmak ne kadar mümkün bizde bu konumuzda sizler için bu makaleyi yazmaya karar verdik.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan powerbank ile bu sorun artık ortadan kalkmıştır. Telefonu sık kullananlar için olmazsa olmazlardan olan powerbank bu sorunu çözdüğüne göre telefonun şarjını başka telefona transfer etmek biraz saçma gibi gelmektedir.

Birde eskiden powerbanklar bu kadar yaygın olarak kullanılmazken çift batarya pili taşıyarak da şarj sorunu çözmüştük. Bunlardan hiç biri yok sadece arkadaşınızın telefonu var ve gözünüzü bu telefonun şarjına göz diktiniz.

TELEFONDAN TELEFONA ŞARJ ETME

Bataryası bitmiş olan, bitmekte olan telefonu şarj etmek için kullanılacak iki adet kabloya ihtiyaç duyulmaktadır.

  • USB şarj kablosu ( telefona ait )
  • OTG Kablo ( On-The-Go )

 

OTG KABLO (On-The-Go ) NEDİR?

Usb bağlantı ile diğer cihazlara hızlı bağlantı sağlamak için kullanılan telefon bağlama kablosu diyebiliriz.

Bağlantı sağlamak için telefonları otg kablo ile bağladığınız da hızlıca ekrana diğer telefonun bilgileri gelmektedir. Bu alanda “bu cihazı şarj etmek” seçeneği ile telefonu diğer telefonun şarjını kullanarak telefondan telefona şarjı edebilirsiniz.

Bu ne kadar pratik olmazsa da diğer telefonlardan veri transferi, bilgi aktarma, şark göndermek için kullanabileceğiniz son derece başarılı kullanışlı bir kablo diyebiliriz.

Bu kablo Apple ürünleri ( ipad, iphone ) için kullanıyor mu? Var mıdır? Soruna şunu söylemek gerekirse piyasada bulabileceğiniz aparatlar mevcuttur.

Bu kablo genel olarak Android telefonlarda daha etkilidir. Android tabanlı işletim sistemlerinde Samsung, Htc, LG, Asus ve diğer markalı telefonlarda kullanabilirsiniz.

Bu konuyla akalı sorularınız için yorumlar kısmından veya diğer tüm sorunlarınız için soru & cevap sayfamıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın