Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp kötü kullanımı engelleme için güvenlik özelliği

1.091 views
Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’da son zamanlarda sıklıkla yaşanan web.whatsapp.com üzerinden kötü kullanımı önleme amaçlı bir güvenlik önlemi getirildiği duyuruldu.

Bildiğiniz gibi iyi bir Whatsapp kullanıcısı iseniz, bilgisayar üzerinden Whatsapp’ı kullanabiliyorsunuz fakat kötü amaçlı kullanımın çoğaldığı için yeni güncelleme ile bir özelliği duyurdu. Bu yeni gelen özellik ile artık WhatsApp web’den yeni bir giriş yaptığınız da telefonunuza bildirim gönderiyor olmasıdır.

Web.whatsapp.com üzerinden kullanılmak üzere açıldığında artık anlık bildirim geleceği için sizden habersiz girişin önüne geçilecektir. Bu özellik aslında arka planda sessiz sedasız çalıştığını söyleyebiliriz daha önceki konularımızda anlattığımız da WhatsApp web’den nasıl çıkılır? Konusu içinden takip edebilirsiniz.

Aktif kullanılan açık olan pencereleri saten WhatsApp Web/Masaüstü üzerinden en son ne zaman aktif olduğunuz ya da aktif iseniz bu alandan görebiliyorsunuz.

Bu yeni gelen WhatsApp Güvenlik Güncellemesi ile artık giriş yapıldığında direk olarak ekrana bildirim gelmesi bu özelliğin daha aktif kullanılacağının anlamı gelmesidir. Şimdilik bu özellik Android işletim sistemlerinde çalışmakta olup ilerleyen zamanlarda İOS cihazlarda da aktif olacağı haberler arasında gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın