Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Web’den nasıl çıkılır?

767 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda popüler, trend uygulamalardan biri olan WhatsApp ‘den bir özelliği olan WhatsApp Web nasıl çıkılır? bu konumuzda sizlere gerekli bilgileri vermeye çalışacağız. Kısaca sizlere WhatsApp hakkında bir kaç kısa bilgi vermeye çalışacağız, ilk başlarda WhatsApp uygulaması İOS tabanlı iphone telefonlarda kullanılmaya başlanmıştı daha sonra Android telefonlarda kullanılarak popülaritesi artmaya başladı.

Yeni gelen özellikler, güncellemeler ile artık WhatsApp masaüstü ve dizüstü pc de kullanılmaya başlanmıştır. Anlık sohbet, mesajlaşma uygulaması ile günümüzde belgeler, dosyalar bile göndermek mümkün olmuştur. Bilgisayar’da WhatsApp kullanmak için hiç bir programa ihtiyaç duymadan sadece “https://web.whatsapp.com/” adresinden giriş yaparak burada bulunan kare borkodu, WhatsApp uygulamasından okuyarak internet tarayıcısında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buraya kadar normal olarak WhatsApp Web bilgisayarda web tarayıcısında kullanmaya başlayabilirsiniz fakat aynı tarayıcıdan tekrar WhatsApp Web girdiğinizde kare barkod okutmadan kullanmaya başlayacağınız için sıkıntı burada başlamaktadır. Bunun nedeni siz olmadan WhatsApp Web’den sizin konuşmalarınızı görecek aynı zamanda sizin adınıza yazışmalar yapabilecek olması güvenlik zafiyet yaratmasına neden olacaktır.

Bu durumda ne yapılır? bu özelliği nasıl devre dışı bırakabilirim, WhatsApp Web nasıl çıkılır? hemen akıllara bu sorular gelmektedir, hiç bir kimse sizin yazışmalarını okumasını istemezsiniz tabi ki bu durumda WhatsApp Web kullandıktan sonra bu özelliği kapatmak için sizlere aşağıdaki adımları uygulayarak çıkmayı sağlayabilirsiniz.

 

Akıllı telefonlarda iphone veya android telefonda uygulamayı açınız ve Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü kısmınıza girdiğiniz de yukarıda olduğu gibi bir pencere çıkacaktır, daha önce WhatsApp Web hangi tarayıcılarda kullandığınız ve kullanıyorsanız “Şu anda aktif” yazısı gelecektir. Şimdi WhatsApp Web’den nasıl çıkılır? aslında işin püf noktası “Tüm bilgisayarlardan çık” butonu kullandığınızda artık direk olarak tarayıcılardan WhatsApp Web kullanamazsınız tekrar telefondan barkod okutmak gerekecektir.Böylece artık siz tekrar kare qr barkod okutana kadar masaüstü bilgisayardan direk olarak WhatsApp Web açılmayacaktır. Veri güvenliği sohbet güvenliği sağlanmış olacaktır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın