Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede çiçekli kalp işareti nasıl yapılır?

1.411 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sevgililer gününde, anneler gününde sıkılıkla sosyal ağlarda, İnstagram, Twitter, Facebook da sıklıkla kullanılan işaretlerden biride kalp işareti ya da çiçek simgesidir. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan akıllı telefonlarda artık bu emoji dönüşmüştür.

Bu konumuzda çiçekli kalp işareti bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Pc ‘de özel karakterler genel olarak klavyede ctrl, alt, shift veya fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır. Sık kullanılan karakterler klavyede kısayol olarak yerini almışken klavyede bulunmayan özel karakterler ascii karakter, karakter eşlem tablosu üzerinden yapılmaktadır. Bizde çiçekli kalp sembolü karakter eşlem tablosu üzerinden nasıl yapılacağını dair konu anlatımında bulunarak nasıl yapılır? Bunun anlatımına geçelim.

Çiçekli Kalp Simgesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar’da karakter eşlem tablosu üzerinde çiçekli kalp simgesi için aşağıdaki adımları takip ederek tablomuzu açalım.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız
  • Çalıştır Penceresi açılacaktır.
  • “Charmap” komutunu yazarak entere basınız.
  • Karakter Eşlem Yazı Tipi : Ms Pgothic olarak ayarlayın.

 

Çiçekli kalp işareti Unicode U+2767 dir. Bu aynı zamanda “Döndürülmüş çiçekli kalp madde işareti” olarak da geçmektedir. Unicode’a git : 2767 yazarak bu çiçekli kalp sembolü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu alandan Seç > Kopyala yaparak istediğiniz alanda Excel, Word, Metin Belgesi olarak yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda bu çiçekli kalp simgesi yukarıda alandan kopyala yapıştır ile kullanabilirsiniz. Bunun dışında arayıp da bulamadığınız diğer emojiler için emoji kütüphanesi üzerinden diğer arayıp da bulamadığınız tüm konuları bulabilir ve akıllı telefon, bilgisayar üzerinden kullanabileceğiniz görsellere ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın