Sponsorlu Bağlantılar

whatsapp konum atma hatası

7.812 views
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp konum atma herhalde en büyük nimetlerden biridir diye kendimce düşünmekteyim, en iyi adres tarifini bu şekilde yapabilirsiniz, attığınız konumda araç ile yürüme ve diğer ulaşım yolları ile kolaylıkla bulabileceğiniz bir yön tarifidir. 

Bu eşsiz adres tarifi uygulamasında bazen işler ters gidebiliyor, işin işine teknoloji girdiğinde hatalar, sorunlar ile karşılaşılıyor bu sorunlardan biride whatsapp konum hatasıdır. Birine adres tarifi için gönderdiğiniz konum’da sapma yaşanabilmektedir. Whatsapp konum sapması bulunduğunuz lokal kısmından bir kaç kilometre ( km ) uzakta oluşabiliyor. 

Konum hatası Whatsapp‘da bu sorun çözülür? nasıl düzeltilir? bu sorun cihazınızın gps bağlantısı ile ilişkilidir,  cihaz konumuzu düzgün bulmuyor ise ilk önce harita özelliğinizden konumunuzu kontrol ediniz, burada konum nasıl çıkıyor? eğer konum burada da yanlış çıkıyorsa cihazın donanımlarında sıkıntı olabileceği gibi yazılımsal sorunda olabilir. Bu nedenle telefonun işletim sisteminin güncel olmasına dikkat ediniz.

 whatsapp konum atma hatası sorunu için uygulamanın güncel olmasına dikkat ediniz kullandığınız whatsapp app uygulamasının son sürümünü indirin veya uygulama güncellemesini yapınız. Whatsapp konum sorunları üç farklı nedenle oluşabilmektedir, cihaz işletim sistemi, app uygulama güncellemesi ve cihazın anteni ile ilgili yaşanabilmektedir, bu üç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunun dışında whatsapp konum ayarlarının açık olması gerekmektedir, konum atmak için whatsapp konum ayarlarının sürekli açık olması tavsiye edilmektedir. Uygulamayı kullandığında aktif hale gelen konumlarda sıkıntı olabilir.!

Eğer konumlarda hala sıkıntı oluyorsa konum atma kısmına geldiğiniz de harita üzerinde el ile gezinerek konum atacağınız yeri el ile belirleyerek konum atabilirsiniz. Bunu daha önceki konularımızda sahte konum atma yazımızda sizlere açıklamıştık bunun nasıl yapıldığına dair makalemizi okuyarak sizde yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın