Sponsorlu Bağlantılar

instagram yatay / dikey fotoğraf desteği

1.189 views
Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraf, video paylaşım platformu , dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan instagram’da yatay fotoğraf ve dikey fotoğraf desteği geldiğini duyurdu, bildiğiniz gibi instagram fotoğraf yüklediğiniz de kare fotoğraf olarak görüldüğü için bazı kareler içerisinde görüntüler çıkmıyordu.

instagram albümde yüklenen resimler kare şeklinde olduğu için görüntülerin çoğu kırpılmış oluyordu böylece iyi görüntülerin çıkmaması nedeniyle yeni son güncelleme ile 16:9 ve 4:3 oranında dikey resimler ve yatay resimler artık net bir şekilde görünecektir.

Yukarıda örnek resimde instagrama yüklenen fotoğraf’da görüntünün ebatlara göre nasıl görüntülendiği net olarak ortaya çıkmıştır. 2048px 1072px , 2047px 1536px, 2048px 2048px imaj resimlerde yatay fotoğraf, dikey fotoğraflarda görüntünün nasıl çıktığı daha detaylı ve anlaşılır olarak görülmektedir.

Ülke bazında gelen bu özellikler yakın zamanda ülkemiz de görüntülenmeye başlanacaktır. İnstagram Albüm Özelliği kullanılarak 10 ( on ) adet kadar resim yükleyerek tek paylaşımda görüntüleniyor. instagram’da yatay ve dikey veya kare fotoğraf yüklerken bunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

instagram yatay veya dikey fotoğraf yükleme ;

Kullandığınız akıllı telefonda uygulamanın son sürümünü yüklediğiniz den emin olunuz, versiyonu güncelleyin sonra yatay fotoğraf yada dikey fotoğraf paylaşmak için normal paylaşım’da yaptığınız gibi görselleri seçtikten sonra varsayılan olarak fotoğraflar kare şeklinde görünecektir.

resim yükleme sonrasında yukarıda örnek sarı işaretli alanda küçük ok işaretlerine basarak fotoğrafınızı yatay konum, dikey konum ayarlayabilirsiniz. Ardından paylaşıma etiketleme, yer bildirimi isteğe göre eklemek suretiyle paylaşımı yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın