Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp da depolama saklama alanı kullanımı en çok kiminle olmuş

136 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp uygulamasında en çok hangi kişiyle veri alışverişi yapmışsınız, hangi kişiyle video, resimler, alıp vermişiniz ayrıca WhatsApp da en çok yer kaplayan kullanıcılar kim bunun sorunu arayacağız.

Resimler, videolar, sesli mesaj, belgeler, çıkartma gönderip alabileceğiz sesli aramalar veya görüntülü video araması yapabileceğiniz WhatsApp uygulamasında en çok kiminle veri transferi yapılmış, en çok dosya boyutu kiminle yapılmış bunu tespit ederek sohbet konuşmalarını silerek depolama alanından yer açabilirsiniz.

Bunun için ilk önce bu en çok yer kaplayan sohbet konuşmaları için tespit etmek için uygulama içinden bunu tespit etmek gerekecektir.

WHATSAPP DEPOLAMA ALANI EN ÇOK İŞGAL KULLANILAR

En çok depolama alanını kullanan kullanıcılar kaç mb, gb kaç işgal etmektedir. Bunun için ilk önce İOS işletim sistemli iPhone telefonlar için;

Uygulama > Ayarlar > Veri ve Saklama Alanı Kullanımı > Saklama Alanı Kullanımı bu adımlarla WhatsApp da kullanıcıların ne kadar saklama alanı kullandığı ortaya çıkacaktır. Bu alandan istediğiniz kişinin üzerine gelerek sohbet geçmişini temizleyerek yer alabilirsiniz.

ANDROİD;

Sohbet penceresi üzerinde ( … ) üç nokta alanına basarak Ayarlar kısmına girelim. Veri depolama ve kullanımı > depolama kullanımı bu adımlarla telefonda WhatsApp uygulamasını kullanan kişilerin listesini kullanım alanıyla birlikte göreceksiniz.

Böylece bu alanda hangi kişinin ne kadar depolama alanı kullandığını görebilir ve bu alandan temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Genel olarak WhatsApp grupları bu alanlarda büyük yer işgal etmektedir. Bu alanlarda bir temizlik yaparsanız WhatsApp yedekleme alanını genişletmiş olacaksınız.

TAVSİYE YAZI; WhatsApp yardım ve destek hattı

Bu konumuzda en yüksek boyutlu alanları tespit etmek ve bu alanları temizlemek amaçlı olarak bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın