Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 başlat menüsünün boyutunu ayarlama

185 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 başlat menüsü boyutu nasıl ayarlanır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bilindiği gibi başlat butona bastığınızda karşınıza hızlı erişim için ayarların, uygulama ve programların kısayolların olduğu bir pencere açılacaktır.

Bu pencere boyutunu ölçeklendirmek, boyutlandırmak sizin elinizdedir. Bunun için sizlere Win 10 başlat menüsü boyutu ayarlamak için nereden ve nasıl yapılandırılır bunun için adım adım ilerleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

WİNDOWS 10 BAŞLAT MENÜSÜ BOYUTU

Windows 10 işletim sistemli Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda yüklü sisteminizde başlat penceresinin boyutunu;

Yeniden Boyutlandırmak için Başlat Menü > Ayarlar > Kişileştir > Başlat > Başlangıçı tam ekran kullan butonunu kullanarak başlat menüsü boyutunu, ebat ayarını gerçekleştirebilirsiniz.

 Böylece başlat kutusunu kişileştirmiş olabilirsiniz. Bu ayarlar sekmesinde neler var birde bunlara göz atalım.

  • Kutucukları çok küçük gösterme
  • Uygulama listelerini gösterme
  • En çok kullanılan uygulamaları listeleme
  • Önerileri gösterme penceresi
  • Tam ekran
  • Dosya gezgini hızlı erişimi göster

Yukarıda adımlarla başlat kutucusu ayarı boyutlarını yapılandırmış oluyorsunuz. Bu makalemizde başlat menüsü arama kutusu ayarları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Bu menüyle ilgili olarak başlat menüsü yok gibi sorunlarda sıklıkla çıkmaktadır. Bununla ilgili olarak yaşayacağınız böyle bir sorun varsa konumuzun altında yorumlar sekmesine yazabilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 10 başlat penceresi boyutunu ayarlamak konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile alakalı sorularınız sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın