Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Apple Carplay desteği nasıl kullanılır?

1.156 views
Sponsorlu Bağlantılar

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’da son zamanlarda çok farklı şeyler olmaya başladı. Son gelen güncellemeler ile artık yaşanan sorunların, hataların giderilmesi ve bununla birlikte yeni özelliklerde gelmiş durumdadır.

Bu yeni gelen özellikte apple carplay desteği güncelleme ile yeni  sürüm, versiyonda gelmiştir. Daha önceki konularımız da carplay nedir? Bunu anlatmıştık bu konumuzda çok basit olarak değinecek olursak ;

Carplay Nedir?

Apple tarafından geliştirilmiş, Apple Carplay özelliği ile arabalarda, araçlarda güvenli sürüş ve profesyonel kullanım sağlamak amaçlı geliştirilmiş araç kullanımı esnasında mesajlaşma, sesli görüşme, sesli komut, sesli komut ve müzik dinlemek için iphone cihazlarda gözünüzü yoldan ayırmadan telefonu araçtan kullanmak için geliştirilmiş bir teknolojidir.

WhatsApp CarPlay Kullanma ;

Yeni gelen sürüm güncellemesi ile artık Araç’da carplay kullanımı sırasında ekrana WhatsApp ikonu’da görünecek olmasıdır. WhatsApp ikonu dokunduğunuz da basit bir ekran gelecek ve artık WhatsApp sohbetleri arasında geçiş imkanı vererek kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Araçta whatsapp nasıl kullanılır? Konusunda ios işletim sistemli iphone telefonu usb kablo bağlantısı ile aracınıza bağladığınızda CarPlay ekranına otomatik olarak diğer menüler ile birlikte WhatsApp menüsü’de gelecektir.

Araç sürüşü esnasında dikkatiniz dağılmadan WhatsApp bildirimleri ekranda push olarak görünecektir. Peki WhatsApp CarPlay Desteği hangi telefonlarda var? İphone 5 ve üstü cihazlarda kullanıma sunulmaktadır. WhatsApp carplay’de kullanmak için cihazınızı güncellemeyi unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Whatsapp Apple Carplay desteği nasıl kullanılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ben carplay uygulamasına girdigımde whatsapp bır sorunla karsılastı dıe msj verıor ıphone xs mac kullanıorum. Surum guncellemesı de yaptım ama msjları okumuor. Baskasının ıphone 7 sini takıorum msj okuo ben cevaplıyorum hıcbır sıkıntı yok. Ne gıbı bır cozumu olabılır bunun

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın