Sponsorlu Bağlantılar

erişimi engelli dosya nasıl silinir?

1.571 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da bir dosya silmek için arka planda çalışan herhangi bir programa bağlı olarak çalışır halde bağlantısı olmaması gerekmektedir. Eğer dosya silmeye çalıştığınızda erişim engelli ise başka bir program tarafından kullanılıyor mesajı ile silme işlemi başarısız olur.

erişim engelli dosyaları silme 

Dosya silme için bu dosyanın herhangi bir program tarafından kullanılmadığından emin olmalısınız saten emin değilseniz saten silme işlemi gerçekleşmeyecektir fakat herhangi bir program tarafından kullanılmadığından eminsiniz ama dosya silme işlemini bir türlü yapamıyorsunuz o zaman erişimi engelli dosya nasıl silinir? bizde bununla ilgili sizlere ufakta olsa bir ipucu vermeye çalışacağız.

erişim engelli dosya nasıl silinir?

Windows tarafından silinmesi engellenen dosyayı bilgisayardan silmek için görev yöneticisi açmamız gerekecektir, görev yöneticisi üzerinden bu işlemi gerçekleştireceğiz.

win+r tuşları ile çalıştır penceresini açalım buraya yazacağımız komut dosyası ile hemen Windows görev yöneticisi çalıştırabiliriz “taskmgr.exe” komutunu yazarak açabilir veya ctrl+shift+esc tuşlarına birlikte basma ile de kolaylıkla erişim sağlanabilir.

görev yöneticisi > işlemler > explorer.exe dosyasını sonlandırın ve dosya silme işlemini tekrar deneyin. Ardından işlemler bölümünde sileceğiniz dosya ile ilgili bağlam dosyalar varsa bunları da kapatınız.

eğer erişim engelli dosya ile ilgili dosyalar varsa bunları sonlandırarak tekrar silme işlemini gerçekleştirmeniz de fayda vardır.

Arama Tags & Etiket ;

erişim engelli dosyaları silme , erişim engelli dosya silme, Windows 8 , Windows 10, Windows 7, erişim engelli dosya silme, erişimi engelli dosyalar nasıl kaldırılır, erişimi sınırlı dosyaları silme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın