Sponsorlu Bağlantılar

wordpress alt yapısını gizleme

1.847 views
Sponsorlu Bağlantılar

Hiç bir php bilginiz olmazsa da web kurulumundan anlamazsanız bile size wordpress tabanlı yada joomla alt yapısı ile rahatlıkla bir site kurabilirsiniz. Günümüzde çoğu blog sayfanın alt yapısı WordPress tabanlıdır. Bununla birlikte hazır temalar, eklentiler kullanılarak, kullanıcı arayüzü ile hiç bilgisi olmayanlar bile wordpress yapısında bir site sahibi olabilirler. Bu konumuzda siz takipçilere wordpress alt yapısını gizleme konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Sizinde bir wordpress üzerine bir kurulu blog sayfanız var ve siz bu wordpress alt yapısını saklamak istiyorsunuz bir başkasının sizin sayfanızı incelerken wordpress üzerine kurulu olup olmadığını öğrenmesine izin vermek istemiyor ve gizlemek istiyorsanız bu vereceğimiz konu tam size göre olacaktır. Sitenizin güvenliği önemli olmaktadır sizinde kendinize göre blog sayfanızın güvenlik önemlerini almak için alt yapıyı gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

WordPress alt yapısı nasıl gizlenir?

Hide My WordPress eklentisi tam size göre, wordpress eklentisi olarak bu eklentiyi kurduğunuz da sitenizi wordpresli olduğunu diğer yabancı gözlerden saklamış olacaksınız. Wp’ olduğunu gizleyerek bir güvenlik sağlamış olacaksınız. Sitenize bir boot saldırı altına girmekten, giriş url’sini gizleme olarak sitenizi saldırılardan engellemiş oluyorsunuz.

https://tr.wordpress.org/plugins/hide-my-wp/” adresi üzerinden detaylı inceleme yaparak Hide My WordPress eklenti kurulumu indirmek sureti ile kurabilirsiniz. Bu şekilde wordpress alt yapısını gizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın