Sponsorlu Bağlantılar

Web Site & Blog Sayfanızdan nasıl para kazanabilirsiniz?

236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sahip olduğunuz blog sayfa veya web sitelerimiz üzerinden nasıl para kazanırız? konusu üzerinde duracağım. Hobi olarak uğraştığımız boş vakitlerimizde blog sayfamızda veya sitenizde yazarlık yaparak bir uğraş olarak zaman geçirdiğiniz emeğinizin karşılığını paraya çevirerek ek iş , bütçenize destek olarak para kazanabilirsiniz .

web site üzerinden nasıl para kazanabiliriz? Bunun için sitenizi geliştirmeniz gerekecektir , sitenizin iyi bir hit yani ziyaretçi sayısı olması , zengin içeriklerin olması ve tek bir yönde çalışmanız gerekecektir.

Tek bir yönde çalışmaktan kastım , anladığınız bir iş üzerinde olursa daha iyi olur yani bir yemek tarifleri , bahçe , peyzaj veya bir teknik konu üzerinde tek yönde çalışınız , çiçekçilik üzerine kurduğunuz bir sitenizde tutup’da bilgisayar üzerine yazılar yazarsanız bu ziyaretçiler için ön yargısı iyi olmayan düşünceler bırakabilir. Sitenize gelen bir daha gelmelidir unutmayın..

Sitenizin ziyaretçi sayısı ne kadar yüksek olursa , gelen ziyaretçiler sitenizde ne kadar fazla zaman geçirirse siteniz o kadar değerli olacaktır. Sitenizin değerini “http://www.alexa.com/siteinfo/siteadı”  siteadı yerine kendi sitenizi yazarak alexa değerini ölçünüz . Bu değer ne kadar düşük olursa o kadar iyi olacaktır.

Başka bir istatistik sayfası “http://website.informer.com/siteadı” başka sitelerin istatistiklerini elde edebilirsiniz. Bunları vermemin sebebi diğer rakip sitelerin durum ve değerlerini öğrenebilirsiniz. Şimdi gelelim site üzerinden para kazanmaya.

Site’ten Nasıl Para Kazanılır?

mevcut internet siteniz üzerinden para kazanmanın bir çok yolu vardır . Bunların en başında bu işin lider konumunda olan google adsense reklam yayıncılığı’dır.  Bu tür internet reklamcılığı yapan şirketler , firma,şirketlerin tanıtımları ve ürün tanıtımları için aldıkları reklamları , reklam yayınlamaları için yayınlayıcı sitelere reklam kodlarını yerleştirmek üzere para kazanmaya başlarlar.

youtube adsense ekleme

Çevrim için Reklam Ağları ;

Google Adense ;

çevrim içi içeriklerden para kazanmayı sağlayan ziyaretçilere göre metin reklam ve görsel reklamlar sunarak tıklama başı ücretlendirme yaparak para kazanmanızı sağlamaktadır. Adsense alacağınız kodları sitenize yerleştirmek sureti ile gösterim yapmaktadır. Ziyaretçilerin ilgisini göre gösterim yapmaktadır. böylece ziyaretçiyi organik yollardan reklamları ziyaret etmesi ile siz para kazanmaktasınız. yani bir nevi siz bu reklam , banner yer kiralaması yaparak para kazanıyorsunuz.

Web Sitesi ;https://www.google.com/adsense/start

Admatic ;

Bir çok reklam modeli olan admatic de Mobil interstitial , Web interstital , Scroll Ad, Image Plus , Masthead gibi reklam türleri ile para kazanabilirsiniz.

Web Sitesi ; “http://www.admatic.com.tr/

Adhood ; 

google adsense alternatif reklam ağlarından biride turkticaret.net ait adhood reklam ağıdır. Sitenizde yayınlayacağınız kaliteli reklam modelleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Web Sitesi ; “http://v3.adhood.com/

Yandex Advertising Network ;

Google Adsense  internet reklamcılığına alternatif diğer bir üründe yandex reklamları içerik bazlı reklam kodlarını sitenize yerleştirmek sureti ile para kazanma yönteminden biridir.

Web Sitesi ; “https://partner.yandex.com/

YouTube Video Reklamları ;

Hazırladığınız videoları youtube üzerine yükleyerek , youtube üzerinden izlenme ile para kazanabilir ve bu videoları embed kodlarını alarak sitenize yapıştırabilirsiniz video izlenme oranı artacak ve para kazanma oranı artacaktır. Bunun YouTube Nasıl Para Kazanılır?   Konusu inceleyiniz.

GittiGidiyor ( Affiliate ) İş Ortağı ;

Sitenize gittigidiyor reklam kodlarını yerleştirdiğinizde ve tıklama başına 15 Kr kazanma imkanı sunan reklam iş ortağıdır.

Web Sitesi ; “https://aff.gittigidiyor.com/

Hürriyet Bumerag Network ;

Hürriyet geliştirdiği bumerang ile sitenize yerleştirdiğiniz kodlar sayesinde reklam gösterimi yaparak para kazanma yöntemidir.

Web Sitesi ; “http://bumerang.hurriyet.com.tr/

Areklam ;

Diğer bir reklam şirketi olan firmada , display , mobil , online video , sosyal medya , dijital pazarlama yöntemleri mevcuttur.

Web Site ; “https://www.areklam.co/

 

Diğer Alternatif Reklam Ürünleri ;

Reklam Ağlarına istinaden diğer reklamlar dan para kazanmanın yöntemi kendi boş reklam alanları yaratarak buraları kiralamak olacaktır. Bu alanlardan para kazanmak için dikkat edilecek konu başında dediğim gibi ziyaretçi sayınız ve alexa değerine göre kira vermeniz daha kolay olur ve hemen kiraya verebilirsiniz.

 

1- Banner Reklamları ; 

Kendi sitenizin yapısına göre boş alanları reklam banner alanı oluşturarak buraları kiraya vermek olacaktır. Benim sitemde olduğu gibi 125*125 banner alanı veya diğer ebatlarda reklam alanlarına göre kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Aylık veya üç aylık daha fazla sürelerde kiraya verebilirsiniz.

reklam alanı 125 x 125

Yukarıda örnek banner resmini sitenizin uygun yerine yerleştirmek sureti ile kiralamanız mümkün olabilir. Bu alanların satışını r10.net , wmaraci , iyinet gibi webmaster sitelerine üye olarak satışını yapabilirsiniz.

2-Tanıtım Yazıları ;

site ziyaretçisi ne kadar fazla olursa , url ne kadar çabuk pinglerse ve üst sıralarda yer alırsa , alexa değeri iyi olursa tanıtım yazısı almanız o kadar çabuk olur , webmaster ve seo olanlar sizi bir türlü bulurlar ve tanıtım yazısı isterler , Tanıtım yazı kısaca bir başka sitenin anahtar kelimeleri ile tanıtımı yapmak ve bu anahtar kelimelere o sitenin  adresini vererek o siteye yönlendirmektir.

Tanıtım Yazısı Nedir ? 

3-Link Satışları ;

Sitenize anahtar kelimeler ile link kiralama yapabilirsiniz. aylık , üç aylık , altı aylık süreler ile sitenizin uygun bir yerine karşı kiralayan siteye anahtar kelime ile link yayınlamasını yapabilirsiniz. ademocut.com  anahtar kelime bu link üzerine geldiğinde görünecektir.

Arama Tags & Etiket ;

alternatif reklam ürünleri , reklam alma , reklam yayını , para kazanma , reklam yayıncılığı , web site reklam yayını , blog sayfada reklam gösterimi , internetden para kazanma , siteden kazanç sağlama , adsenseden para kazanma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın