Sponsorlu Bağlantılar

Laptop oyuna girdiğinde otomatik şarj kesiyor.!

356 views
Sponsorlu Bağlantılar

Soru Gönder : acer marka laptopumda herhangi bir yüklü oyuna girdiğim zaman bilgisayar otomatik olarak şarj etmeyi kesiyor . nedenini biliyor musunuz.?

Gönderilen bu soruda arkadaşımızın bilgisayarı kendiliğinden şarj kestiğini söylemektedir. Dizüstü bilgisayarda oyuna girdiğinde batarya mı ? ile oyun oynadığı veya elektrikten şarj aldığı olarak iki farklı gidiş açısı vardır. Bilgisayarda oyun oynarken batarya ile oyun oynarken bataryanın arızalı olması nedeni ve oyunun fazla güç kullanması işlemci , ram , ekran kartı gibi donanımlara güç binmesi nedeni ile enerjiyi fazla tüketimi bu sorunu yaşatabilir.

Ayrıca bilgisayar direk olarak elektrik şarjına takılı iken oyuna girdiğinde anakart ısınması nedeni , güç adaptörünün arızalı olması nedenleri başlıca olasılıklar arasındadır. Acer laptoplarda ısınma sorunu olduğu başlıca nedenler arasında olabilir zamanında kullandığım acer dizüstü bilgisayar ısınmadan dolayı anakart üzerindeki kılcal çatlaklar nedeni ile resetleme yapıyordu ve zamanla bu kapanma sorunları yaşamaya başladım.

Anakart Fırınlama yaparak geçici olarak çözüm yolu bulundu fakat bu sorun geçiciydi. Bu farklı nedenler ile yaşanan sorunlar. oyuna girince şarj olmuyor sorunun başka nedenleri de olabilir. Oyuna girdiğinizde şarj lambası sönüyor olabileceği , bozuk ve yan sanayi kullanılan elektrik adaptörlerinden kaynaklı olabilir. Konu içerisinde dediğim gibi oyunda fazla enerji tüketimi adaptörün tam olarak güç vermemesi nedeni bunun altında yatabilir.

Bunun için bilgisayarın markası ne olursa olsun , Acer , Asus , Hp , Lenovo , Casper , Sansung , Toshiba , Intel , Dell , Sony , Apple vs. teknik servislerine götürmeniz de fayda vardır. Çünkü şimdi küçük sorunlar yarın büyük sorunlara neden olabileceği için bütçeyi zorlayan ödeler yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

oyuna girince batarya şarj etmiyor , oyun sırasında şarj sorunu , oyun sırasında şarj hatası , oyuna girince şarj lambası kapanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Laptop oyuna girdiğinde otomatik şarj kesiyor.! (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın