Sponsorlu Bağlantılar

Youtube Videolara Adsense Kodu Nasıl Yerleştirilir

5.427 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar benim kendime ait adsense hesabım olduğu için bunu web sitemde kullanıyorum , bir gün düşündüm neden bende bu adsense hesabımdan youtube üzerinden para kazanmayım biraz araştırma yaptım video makale izledim bir çok bilgi sahibi oldum buradan video ve makale hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederim ama ama genelde eksik bilgiler verilmiş ve bazı tıkandığım noktalar oldu bunları uğraşa uğraşa çözdüm ve  artık bundan sonra bende videolarım da adsense reklamlarını yayınlıyorum şimdi videolarım da çoğunda yok sonradan yüklediğim videolarda var şimdi adım adım Adsense Reklamlarını nasıl yayınlayacağımı anlatacağım.

 

1- Adım ;

İlk Başka Bir Adsense Hesabınızın olması gerekmektedir. Web sitelerinde google reklamlarını görüntülemek ve bu reklamlardan para kazanmak için bir gelir yöntemi

 Adsense Hesabı Nerden Alınır ?

Birde Youtube Üzerinden Başvuruda bulunabilirsiniz. Bunu için Youtube Hesabınız olması gerekmektedir. Para Kazanma Sekmesinin Açık olması Gerekmektedir. Bunun için Aşağıdaki Adımları takip edeceksiniz.

 

2-Adım ;

Şimdi YouTube den para kazanmaya başlıyoruz. ilk önce Youtube adsense kodu yerleştirme için Youtube Hesabımız Ülke Olarak Amerika yapmamız gerekmekte Çünkü hala bu makalemi yazdığımda Türkiye için bu uygulama yoktu.  Bununla ilgili Bu ayarı yapmayı Video izleyiniz.

3- Adım ;

Ülke Ayarını Amerika olarak Ayarladığımızda Para Kazanma Sekmesi Açılacaktır. Video izliyeceksiniz.

 

4-Adım ;

Para Kazanma Sekmesine Giriyoruz Burada Adsense Hesabınızı ilişkilendiriyoruz yoksa Buradan  Yotube’den para kazanma için Adsense için Başvurabiliriz.

 

5-Adım ;

Adsense Hesabını ilişkilendirdik den sonra şimdi Gelelim yavaş yavaş son Adımlara , Youtube Sayfasının en alt kısmında Yaratıcılık ve iş ortakları kısmına giriyoruz.

 

6-Adım ;

Yaratıcılık ve iş Ortakları kısmına girdiğimizde Aşağıda safya açılacak. Bu Sayfada Working together Yazan kısma giriyoruz.

 

7-Adım ;

Working Together Sayfasına girdiğimizde karşımıza yeni bir Sayfa açılacak , sabır edin son adımlar :)

 

8-Adım ;

Bu Sayfamızda Verify your Channel yazan kısma basıyoruz . Hesap doğrulama için seçenek geliyor. Burada Doğrulama için Kısa mesaj yolla seçeneğini seçiyorum.

 

9-Adım ;

Kısa mesaj Kodunu Doğrulamak için mobil Telefon numaramızı giriyoruz ve telefon numaranıza google gelen Aktivasyon kodunu girerek Hesabınızı doğruluyorsunuz.

  • Telefona Gelen Kodu Girdik den sonra
  • Aktivasyon Numarasını girince Hesabınız onaylanacak .

 

Hesabınızı Doğruladık dan Sonra işlem Bu kadar  Artık Youtube Video yüklediğinizde bir süre sonra Adsense Reklamları Videonuz da Görüntülenecektir.  Hayırlı olsun. Kuralları okumayı ihmal etmeyiniz.

youtube video adsense kodu yerleştirme, konusunda sizinde kafanıza takılan sorularınız varsa yorumlar bölümünden tarafıma gönderebilirsiniz, youtube videolarında reklam olayını günümüz de youtuber tarafından popüler kanallar’da mevcuttur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Youtube Videolara Adsense Kodu Nasıl Yerleştirilir (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. emek harcamissin resmen. chok teshekkurler. harika bir sunum. elin kolun dert geurmesin.

  2. Eksik is yapmışsın adsense hesabından gelen kod nereye yazılıyor nasil yazılıyor hiç yok

    • burada eksik iş yok web sitelerinde gibi kod yerleşimi yok sadece siz para kazanmayı aktif hale getirmeniz yeterli videolarda reklamlar kendiliğinden çıkacaktır.

  3. Makale için teşekkürler bloğum için kullandığım adsense hesabımı YouTube de de kullanabilir miyim? Herhangi bir sakıncası olur mu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın