Sponsorlu Bağlantılar

{ Yeni } üstü çizili yazı nasıl yazılır?

5.991 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook , Twitter ve diğer sosyal ağlarda kullanılmak üzere üstü çizili yazılar ile mesajlarınıza görsellik kapatabilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlar dedim fakat Microsoft Word , Microsoft Office Excel tablolarında hazırladığınız başlıklara ortadan çizgili yazılar ile vurgulama yapabilirsiniz.

Peki üstü çizili yazılar nasıl yazılır ? bununla ilgili olarak gerekli ipuçlarını vererek bilgilendirmek istiyorum. Eğer bir blog yazarı , site’de yazarlık yapıyor iseniz yazdığınız yazı panelinde bu özellikleri’de bulabilirsiniz.

Mesela bu yazımda wordpress üzerinden yazdığım için wordpress araç çubuğunda bu özelliği bulabiliriz. Aynen Bu yazıya şekil verebiliyorum.

üzeri çizili yazı

üzeri çizili yazı için bu farklı bir yol , bunu başka siteler üzerinden script ile kopyala , yapıştır olarak alabilirsiniz. İstediğiniz bir yazıyı “http://www.messletters.com/tr/stripes/” adresinden girerek yazma imkanı sunan bir site’den faydalanabilirsiniz.

* Microsoft Excel kullanıyor iseniz Buradan yazma şansınız’da mevcut , programı açalım ve aşağıdaki örnek resimde girildiği gibi hemen işlem başlayalım.

excel üstü çizili yazı nasıl yazılır

1 Numarası Yazı Tipi sekmesini açıyoruz ve Efektler kısmında 2 numaralı işaretli yerde olduğu gibi üstü çizili kutusunu işaretlediğimizde 3 nolu resimde olduğu gibi üstü çizili yazıyı yazmış oluyoruz.

* Microsoft Word ‘de ise üstü çizili olarak yazı yazma şekli yine aynı şekilde hazırlanmaktadır.

word üstü çizili yazı nasıl yazılır

Ayrıca Burada biraz daha fazla bir özelliği kullanabiliriz , üstü çizili yazının yanında üstü çift çizili şekilde yazma özelliğini’de word’de kullanabiliriz.

Metin Belgesi gibi yazı yazma programlarında kopya yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. Böylece ileti mesajlarınızı daha görsel bir şekilde kullanma olanağı sunabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

üstü çizili yazı yazma , facebook üstü çizili yazı yazma , twitter üstü çizili yazı yazma , ortadan çizili yazı yazma , üzeri çizili yazı , üstü çizili yazı nasıl yazılır , üstü çizili yazı nasıl yapılır , üstü çift çizili yazı nasıl yazılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın