Sponsorlu Bağlantılar

wauchos.cv virüsü nasıl silinir?

638 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara ücretsiz yazılımlar veya genelde sıklıkla indirdiğiniz antivirüs yazılımları olarak bilinen sahte virüs programları, virüslü sitelerden kaynaklı olarak bulaşan virüslerden biri olan Wauchos.CV virüsü bunlardan biridir. Bilgisayarda Win32/TrojanDownloader.Wauchos.CV uyarı veren antivirüs yazılımları genel olarak bu virüsü tespit eder fakat bilgisayar’dan kaldırmada zorluk çekilir.

Bu virüslü dosya wauchos.cv genel olarak “svchost.exe” altında yer almaktadır, gizlenmektedir. Bu dosya altında çalıştığı için Nod32 ( Eset ) ve buna benzer virüs programları tespit etmesine rağmen silemezler bu virüslü dosya nasıl silinir? aşağıda vereceğimiz adımları izlemek sureti ile Wauchos.cv virüs dosyasını silebiliriz.

wauchos.cv virüsü nasıl silinir?

  • Bilgisayarı güvenli mod ile açmamız gerekecektir. Güvenli Mod nasıl açılır? bunu konumuz da öğrenebiliriz. Güvenli mod açıyoruz.
  • Güvenli mod açtığımızda arka planda çalışan program olmayacağı için wauchos.cv dosyası kolaylıkla kaldırılacaktır. Bu dosya kaldırmak için SpyHunter yazılımı ve arkasından Microsoft Safety Scanner programını kullanın.
  • Bunun dışında Eset ve buna benzer piyasada yaygın olarak bulunan virüs yazılımlarının açılışta CD üzerinden taratmak için kullanılan yazılımları vardır. ESET SysRescue Live yazılımları Cd, Dvd ve Usb Bellek üzerinden çalışan program sayesinde bilgisayarı tarata bilir ve kötü yazılımları silebilirsiniz.

https://www.eset.com/tr/support/sysrescue/” adresi üzerinden indireceğiniz dosya ile cd dosyası oluşturacaksınız ve bilgisayarı açılışta taratın daha detaylı bilgi için link adresinden erişim sağlayabilirsiniz. 

Win32/TrojanDownloader.Wauchos.CV virüs uyarını tekrar bilgisayar üzerinden kontrol ederek kaldırılması zor olan bu virüs dosyası kaldırılmış olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın