Sponsorlu Bağlantılar

windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor

1.510 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemi kullananlar veya diğer eski sürümlerde oluşan hatalardan biride “Windows Güncelleştirmeleri yapılandırılamadı” sorunudur.

Bu sorun şu şekilde oluşmaktadır. Bilgisayarı Windows Update ile güncellemesini yapıp bilgisayar güncellemesi yapılandırılıyor, bilgisayarı kapatmayın yazısından sonra bilgisayar yeniden yapılanmaya çalışmak için yeniden başladığında bu sefer “windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor” uyarı mesajı ile yeniden bilgisayar eski ayarlarına geri gelmesinden kaynaklıdır.

Bilgisayarda 32 bit veya 64 bit işletim sisteminde bu hata fark eder mi? yoksa bu sorun genel mi? gibi bazı kullanıcılardan sorun bildirimi gelmektedir. Bu sorun nasıl çözülür? aşağıdaki vereceğimiz adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

Windows Güncelleştirmeleri yapılandırılamadı sorunu nasıl çözülür?

  • Sorun nasıl çözülür? bu sorun için deneme yanılma yöntemi ile çözüm yollarını denemek gerekecektir. Şimdi güncellemeleri tek tek manul olarak yapmayı deneyiniz.
  • Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme adımları takip ederek sorun giderme merkezinden Windows Update ile ilgili sorunları düzelt bölümünden sorun gidermeyi deneyebilirsiniz.

yukarıda verdiğimiz iki yöntemden biri işinize yaracaktır. Güncelleme hataları bilgisayara sonradan yüklenen program sürücü kaynaklı da olabilmektedir. Bu nedenle son yüklenen programları kaldırarak güncelleme yaparak tekrar programı kurmanız da önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın