Sponsorlu Bağlantılar

Vodafone sms gitmiyor sorunu ve çözümü

1.540 views
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’de GSM operatörlerden biri olan Vodafone’de sorunlardan biride kısa mesaj gitmiyor, sms atamıyorum sorunudur. Genel olarak kullanıcıların yaşadığı problemlerin, hataların başında sms gitmiyor Vodafone de sıklıkla görülebilmektedir.

Bizimde bu sorunu nasıl çözebiliriz, düzeltebiliriz bunu bu makalemizde sizlere çözüm olarak vermeye çalışacağız.

KISA MESAJ GİTMİYOR VODAFONE

Kısa mesajı gönderemiyor olmanızın sebeplerinden ilki Operatör sorunları nedeniyle sms gitmeyebilir.

Bunun dışında telefonla ilgili olarak yaşanan sebepler nedeniyle sms gitmiyor hatası alabilirsiniz. Telefonunuz FATURALI veya FATURASIZ hat kullanıyorsanız bunun için telefonunuza gireceğiz SMS numarası { mesaj merkez numarası } ile sorunu çözümleyeceğiz.

VODAFONE MESAJ MERKEZ NUMARASI

Android veya İOS işletim sistemli cihazlarda mesaj merkez numarasını girmeniz gerekecektir. Bu mesaj merkez numarası olmadan sms gönderme sorunu yaşarsınız.

+90 542 980 00 33

İOS;

Yukarıda verdiğimiz mesaj merkez numarasını şimdi cihazınıza göre girmeniz gerecektir. İOS işletim sistemli cihazlar için mesaj merkez numarası nasıl girilir yazımızı okuyarak İphone cihazlara girebilirsiniz.

Ayarlar > Mesajlar > Sms olarak gönder butonunun açık olduğundan emin olunuz. Mesaj tipi; Standart veya Yazı olarak ayarlayın. Mesaj Geçerlilik süresi ise Maksimum olarak ayarlandığından emin olunuz.

ANDROİD;

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda mesaj merkez numarası girmek için Uygulamalar > Mesajlar > üç nokta Ayarlar > Metin Mesajları > Mesaj Merkezi üzerinden girebilirsiniz. Bu adımlarla Android cihazlarda mesaj merkez numarasını girerek kısa sms gitme sorunu çözülmüş olacaktır.

Bu konumuzda vodafone sms gitmiyor sorunu çözümünü sağlamış olacağız. Bu yazımızda Vodafone sms gitmiyor problemi çözümü için bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak yaşanan problemleri sayfamızın alt kısmında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın