Sponsorlu Bağlantılar

iphone “kısa mesaj” için mesaj merkez numarası nasıl girilir?

14.418 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple cihazlar diğer cihazlara göre biraz farklılık göstermektedir. Iphone telefonlarda bazen sms gönderme sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun genel olarak yeni gelen sürüm güncellemeleri sonrası değiştiği için yaşanmaktadır. Genel olarak da mesaj merkez numarasını yeniden girmek sureti ile sms gönderme sorunu çözülmüş olmaktadır. Bu konumuzda iphone mesaj merkez numarası nasıl girilir, nereden ayarlanır? Bununla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Kısa Mesaj Numarası iphone için nereden ve nasıl ayarlanır? bununla ilgili sizlere anlatmaya çalışacağız. Apple akıllı telefonlarda kısa mesaj göndermek için gerekli olan mesaj merkez numarası yazma yeri menü olarak yoktur. Ayarlar > Mesajlar > menüsü altında mesaj merkez numarası için herhangi bir menü yoktur. 

iphone telefonda hangi gsm operatörlerini kullanıyorsunuz bu önemli değildir, Turkcell, Avea ( Türk Telekom ) , Vodafone için mesaj merkez numarası ayrı ayrıdır. Şimdi iphone’a mesaj merkez numarası girme konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Turkcell Mesaj Merkez Numaraları ;

turkcell mesaj merkez numarası faturalı hatlar için ; +905329010000 , faturasız hatlar ( hazır kart ) için ; +905359010000 numarası girmeniz gerekecektir. Bu numaralar olmadığında yazılı değilse kısa sms gönder / al yapamazsınız. 

Vodafone Mesaj Merkez Numarası ;

vodafone mesaj merkez numarası ayarları için numara tüm hatlar için +905429800033 numarası telefona bir kere kayıt etmek yeterli olacaktır. 

Avea ( Türk Telekom ) Mesaj Merkez Numarası ;

türk telekom sms merkez numarası olarak +32486000005 numarasını kayıt etmeniz gerekecektir. Mesaj alma / göndermede bu numara mesaj sisteminizde kayıt olması gerekiyor. Yukarıda bahsi geçen “Mesaj Merkez Numarası” iphone’a nasıl girilir? şimdi bunu anlatmaya çalışacağız.

Telefonda ilk önce mesaj merkez numarası kayıtlı mı? bunu kontrol edeceğiz bunun için telefon arama yaptığımız tuş klavyesini ve sorgulama kodu ile sorgulamasını yapıyoruz. Telefon’da mesaj merkez numarası var mı? yok mu? tanımlı olup olmadığını bunu bir sorgulayalım.

iphone mesaj merkez numarası nasıl öğrenilir?

 

*#5005*7672#

yukarıda kodu klavyede yazarak “arama” tuşu ile sorgulamasını yapıyoruz. Telefonda kayıtlı mesaj merkez numarası ilk önce bunu öğreniyoruz eğer bilinmeyen bir hata oluştu yada herhangi bir hata verdiyse telefona yeniden bulunduğunuz operatörün mesaj merkez numarasını oluşturmanız gerekecektir.

yukarıda özel kod *#5005*7672# tuşladığınız da iphone mesaj merkez numarasını öğrenebilirsiniz. Şimdi gelelim yukarıda şebeke operatörüne ait mesaj merkez numarası iphone’a nasıl girilir?

mesaj merkez numarası iphone’a nasıl tanımlanır?

Ulusal kod numarası şeklinde **5005*7672*Servis Merkezi No# olarak girilmelidir. Buna örnek turkcell hat üzerinden örnek verecek olursak **5005*7672*+905329010000# tuşlayın ve “ARAMA” tuşuna basarak sisteme başarılı bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Bu işlem sonrasında sisteme kayıt olup olmadığını kontrol etmek için mesaj merkez numarasını sorgulama işlemini tekrar gerçekleştirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iphone “kısa mesaj” için mesaj merkez numarası nasıl girilir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dediklerinizi yaptım en son **5005*7672*+905329010000# şunu yazıp arayınca ayarlama başarılı servis merkezi adresi adres Yok yazıyor bundan sonra ne yapmam gerek

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın