Sponsorlu Bağlantılar

Arçelik Smart Tv Güncelleme Nasıl Yapılır

1.448 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Arçelik Akıllı Tv güncellemesi yapmak için hangi yollar izlenir, nasıl güncellenir bununla ilgili konumuzda bilgiler bulabilirsiniz.

Beyaz eşya devi Arçelik’in üretmiş olduğu Smart Tv’de yeni özelliklerin veya güvenlik açıkların kapatılmasını sağlamak için güncelleme yapılmaktadır.

Aslında bu tüm cihazlarda bu güncelleme genel olarak yeni gelen özellikler ve güvenlik yaması olarak gerçekleşmektedir.

Bizim bu konumuzda Arçelik Akıllı Tv güncelleme işlemini sizler için iki farklı yöntemle anlatacağız. Bunun ilk adımı internet üzerinden ve USB bellek üzerinden sistem güncelleme gerçekleştirmek olacaktır.

ARÇELİK SMART TV GÜNCELLEME YAPMA

İlk adım USB Bellek üzerinden güncelleme yapmak için “https://www.arcelik.com.tr/” adresi üzerinden giriş yapıyoruz.

Sayfamızın en alt sayfasında “Tv Yazılımı İndirme Merkezi” link adresini “Destek” kısmından göreceksiniz. Eğer bulamazsanız “https://www.arcelik.com.tr/tv-yazilim-indirme-merkezi” adresi üzerinden de yazılım indirme sayfasına erişebilirsiniz.

Televizyonunuz arka kısmında “barkod” üzerinde Televizyona ait seri numarası bulacaksınız. Bu seri numarasını web sitede üzerinde seri numarası yazarak sorgulama yapınız.

Sorgulama yaptığınızda Dosya kısmında rar uzantılı dosyayı bilgisayarınıza indirin ve bunu harici bellek içine kopyalayın. Daha sonra bu rar dosyasını bir klasör içine çıkarın.

Bu belleği akıllı televizyon arkasında usb bellek girişine takınız

Tv kumandası yardımı ile TV > Hakkında > Yazılım Güncellemesi > USB bu adımları seçtikten sonra güncelleme işlemine başlayacaktır.

Televizyon güncelleme işlemini yaptıktan sonra kendiliğinden yeniden başlayarak güncelleme işlemini tamamlayacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

 

Tavsiye Yazı; Smart Tv’ye Kanal Listesi Nasıl Yüklenir

Yukarıda anlattığımız adımlar tamamen Bilgisayar üzerinden indirdiğimiz Arçelik yazılım güncelleme dosyasını USB belleğe indirerek yazılım güncelleme yapmak için nasıl yapılır şeklinde anlattık. Birde bunu internet üzerinden yazılım güncelleme yöntemi vardır.

İNTERNETTEN YAZILIM GÜNCELLEME

İnternet üzerinden işletim sistemi güncellemek için bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Akıllı Tv’yi internete bağlı olduğunuzdan emin olunuz. Ardından aşağıda menüleri kullanarak sistemi güncelleyelim.

  • Tv Kumandası yardımı ile
  • Tv
  • Hakkında
  • Yazılım Güncellemesi
  • İnternet

Bu menüleri seçerek televizyonun güncellemesini bağlı internetiniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Arçelik Televizyon yazılım güncellemesi oldukça basit adımlarla gerçekleşmektedir.

Bu konumuzda Arçelik Smart Tv yazılım güncellemesi nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın