Sponsorlu Bağlantılar

Uzaktan Kamera İzlemek için Neler Gerekir?

6.732 views
Sponsorlu Bağlantılar

site, işyeri, ev, ofis, okul, veya aklınıza gelen ve güvenliği sağlamak için güvenlik kamerası kurulan her yere uzaktan izlemek gerekebilir. Güvenliğin sağlandığı özel alanlarda güvenlik önlemi almak için kamera sistemi ile izlenmektedir.

güvenlik kamerası

Bunun için güvenlik sistemi için gerekli malzemeler ise gece görüş sistemli kameralar dome , cmos , hareket sensörlü kameralar ayrıca bunun kayıt edileceği bir dvr kayıt cihazı şarttır. bu kayıt cihazı içindeki hdd sayesinde görüntüler kayıt edilmektedir böylece ileri ki günler için bu kayıtlara tekrar bakmak gerekebilir.

peki güvenlik kameralarını uzaktan cep telefonundan, android, iphone veya uzaktan bilgisayardan nasıl izlenir bakılır? bunun geçerli malzemeler nedir?

Güvenlik kamerası görüntülerini lokal olarak bilgisayar veya yeni nesil dvr kayıt cihazlarından tarih ve saat göre bakabiliyorsunuz fakat uzak bağlantıdan nasıl izlenecek? bunun için aşağıdaki listenin olması gerekmektedir.

  • Güvenlik kamerasına uzaktan bağlanabilmek ve görüntüleri izlemek için internet bağlantısı olması gerekmektedir.
  • internet bağlantısı aldığınız da bu ip adresinin sabit ip adresi veya statik ip adresinin olması önemlidir. bunun için internet bağlantısını aldığınız servis sağlayıcı ek hizmet olarak vermektedir.
  • Yeni nesil dvr kayıt cihazları artık ip adresi gerektirmiyor bunu ayrıca düşünebilirsiniz. ücreti biraz farklı olabilir.
  • Android veya İphone telefonlarda bu görüntüyü izlemek için app uygulamaları ile kullanmanız gerekmektedir. bunun için app store üzerinden vMEyeSuper gibi app uygulamalar sayesinde dvr kayıt cihazı ile telefon arasında görüntüyü izlemek için indirebilirsiniz.

kısaca bu bağlantı nasıl sağlanıyor hemen anlatıyım , internet bağlantını sağladığınız modem ile kayıt cihazı arasında bağlantıyı ethernet kablosu ile bağlayın , adsl modem arasında portları açmanız gerekiyor dvr kayıt cihazının kullandığı portu cihazının marka ve modeline göre internet’den öğrenebilirsiniz.

Port Nasıl Açılır Hemen Öğren..!

kayıt cihazı iç ip adresi olarak sabit bir ip adresi alacaktır dışardan gelen bağlantıyı bu port açma yolu ile iç ip adresine yönlendireceksiniz. 192.168.1.58 gibi bir iç ip adresi olacaktır.

kayıt cihazının kullanıcı adı ve şifresi ile telefondan bağlanmak için ttnet veya uydunet gibi servis sağlayıcılardan aldığınız sabit adresi giriyorsunuz kullanıcı adı ve şifreniz varsa bunu girin ve bağlantıyı kolaylıkla sağlayacaksınız. fazla bir zorluğu yoktur.

Bunun dışında farklı uzaktan kamera görüntülerini izlemek için veya güvenlik kamera görüntülerini izlemek için özel kameralar vardır . ip kamera denilmektedir.

bebek odası kameraları

 

kurulum gerektirmeden wifi aracılığı ile bağlantı sağlayarak mobil uygulamalar ile telefon veya tablet üzerinden izleyeceğiniz kamera sistemleri de mevcuttur. piyasada 200 TL gibi tahribi fiyatlara satılmaktadır. bu tür cihazlar yardımı ile uzak bir yerdeki görüntüleri mobil telefon , tablet veya bilgisayarlardan izleyerek gözünüz arkada kalmayacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

uzaktan kamera görüntüsü izleme , güvenlik kamerası uzaktan nasıl izlenir , güvenlik kayıtlarını izleme , güvenlik görüntülerini nasıl izlerim , uzaktan bağlantı ile güvenlik kamerası izleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın