Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} masaüstü öğeleri explorer simgesine dönüştü

307 views
Sponsorlu Bağlantılar

Masaüstü öğeleri internet explorer simgesine dönüşmesi bir çoğunun başına gelmiştir. yeni işletim sistemlerinde sıklıkla görülen bu hatalar Windows 8 , Windows 10 veya diğer eski işletim sistemi Windows 7 bile görülmektedir. Bunların nedenlerinden en belirgini güncelleme veya virüs sorunları nedeni ile kaynaklanmaktadır.

Bu konumuzda explorer simgesine dönüşen diğer öğeleri nasıl çözeriz,düzeltiriz bununla ilgili olarak çözüm yollarını aramak olacaktır.

Nasıl Çözülür?

bunun için kayıt defteri düzenleyici içerisinden halledeceğiz? ilk önce kayıt defteri içerisine giriş yapabilmek için win+r tuşları ile çalıştır penceresini çalıştıralım.

çalıştır penceresine regedit.exe komutunu yazarak kayıt defteri düzenleyicini açalım ve aşağıdaki adımları takip ederek çözüme ulaşmaya çalışalım.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics

adımları takip ederek sağ panelde resimde gördüğünüz gibi shell ıcon size üzerine geliyoruz.

explorer simgesini düzeltme

 

yukarıda resimde görüldüğü gibi Shell Icon Size değerini 47 yaptıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak ayarların güncellenmesini sağlayalım ve tekrar masaüstünü kontrol ederek simgelerin düzeldiğini göreceksiniz.

Arama Tags & Etiket ;

explorer simgelerini düzeltme , explorer simgesini nasıl düzeltirim , masaüstü simgeleri explorer oldu çözüm , masaüstü simgeler internet simgesine dönüştü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın