Sponsorlu Bağlantılar

[ Güncel ] Uzak Masaüstü Bağlantı Programları

6.347 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda Uzak masaüstü programı arayanlar için en çok kullanılan ve işe yarayan programları sizler için derleyeceğim. İlk önce Uzak Masaüstü programı nedir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Genel’de uzak masaüstü programını sistem adminleri ve professionel bilgisayar kullananların işine yarayan bir gereçtir. Yardıma ihtiyaç duyulan bir bilgisayara erişip o bilgisayarın masaüstü sanki kendi bilgisayarında çalışıyormuş gibi ekrana getirmek için kullanılan programlardır . Uzak Masaüstü ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan bir çok programı İnternet üzerinden bulabilirsiniz ben sıkça kullanılan programları sizler için derleyerek beğenilerinize sunuyorum.

RDP ( Remote Desktop Protokol ) – Uzak Masaüstü Bağlantısı

rdp bağlantı

Remote Desktop Protokol bu program Windows tabanlı olup , Windows işletim sistemleri üzerinde kurulu olarak gelmektedir. Başlat düğmesine basarak uzak masaüstü yazdığınızda yada Başlat > tüm programlar > Donatılar > kısmından uzak masaüstü bağlantı olarak görebilirsiniz. Karşı bilgisayarın İP adresini yazarak Bağlantı yapabiliyorsunuz. Bu işlem biraz Modem içinden yapılandırma ve izin verebileceğiniz için biraz uğraştırıcı iştir o yüzden basit programlar ile daha çabuk kullanabilirsiniz. Uzak Masaüstü Bağlantısı nasıl yapılır Detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Radmin Server – Radmin Viewer ;

radmin server-radmin viewer

Radmin Server Uzak masaüstü bilgisayar bağlantıları yapabilmek için kullanabileceğiniz Ücretli bir yazılımdır. Bu yazılım ile alacağınız lisans ile bir bilgisayara birden fazla yerden bağlantı yapabilir , sohbet , yazılı ve sözlü konuşmalar , uzaktan kapatma ve telnet bağlantısı yapabilirsiniz. Radmin Server ile ilgili olarak Fiyat ve Lisans ile ilgili olarak web sitesini “http://www.radmin.com.tr/products/radmin/how_it_works.php” adresinden ulaşa bilirsiniz.

Anydesk ;

anydesk logo

Dünyanın En hızlı Masaustu uygulaması sloganı olarak yolu çıkan Anydesk uygulaması ile Masaüstünüze hızlı bir şekilde ulaşacaksınız. Saniye 60 kare görüntü yollayarak hızlı bir bağlantı ile çalışmaktadır. Bu program saniye 16 milisaniye ile hızlı bir yanıt vermektedir.Ücretsiz Beta sürümünü deneyebileceğiniz gibi Premium paketini satın alabilirsiniz. 

Teamviewer ;

Teamviewer Nasıl Kurulur

Tercih Ettiğim Programlardan biride Teamviewer Programıdır. Ücretsiz belli bir süre zarfında kullanabileceğiniz gibi Ücretli olarak alarak sınırsızca kullana bilirsiniz. Ama şuan ev kullanıcıları da bunu tercih etmektedir. Eğer Ticari olarak kullanmıyor iseniz kullanışlı ideal bir programdır.

Online Toplantılar yapabilir , uzak masaüstü bağlantıları yapabilir , Dosya transferi yapabilirsiniz , sohbet edebilir ve bir çok özellikleri kullanabilirsiniz. Teamviewer Nasıl Kullanılır bu konu hakkında buradan yardım alabilirsiniz. Teamviewer indirmek ve Geniş Bilgiler almak için “http://www.teamviewer.com/tr/”  yardım alabilirsiniz.

Splashtop ;

splashtop logo

Uzaktaki Bilgisayara Nasıl bağlanabilirim sorusuna bir program tavsiye daha , “http://www.splashtop.com/” resmi sitesinden ziyaret ederek bu programı indirip kullanabilirsiniz. Mobil Cihazlarınız dan bile ulaşabileceğiniz uzak masaüstü programını kullanabilirsiniz.

Chrome Remote DesktopP ;

Chrome Uzaktan Masaüstü

Android cihazlardan bilgisayarlarınıza güven ile ulaşabileceğiniz Bir Google Chrome uygulamadır. Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması işinize yarayacak bir app uygulamasıdır. Gerekli Açıklama ve İndirmek için “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.chromeremotedesktop&hl=tr”  adresinden ulaşabilirsiniz.

Ammyy ; ( Just Do It Remotely )

ammyy logo

Benim de sık kullandığım ve Tavsiye edeceğim Ücretsiz ( Free ) olarak kullana bileceğiniz bir uzaktan erişim uygulamasıdır. ammyy.com adresinden ücretsiz olarak indirip kurulum gerektirmeden siz ve karşı tarafın kurup Id adresini girip karşı tarafın onay vermesi ile çalışacağınız güzel bir tavsiye programdır. Ammyy Programı Nasıl Kullanılır bunun hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Alpemix ;

alpemix-logo

Müşterilerinize yada ev kullanıcılarına uzak’dan hizmet vermek , demoları tanıtmak için , evden işyerindeki bilgisayarlara bağlanarak işlerinizi takip edebilir , farklı bilgisayarlardan bağlanarak arkadaşlarınız ile çalışmalarda bulunabileceğiniz Alpemix uzaktan bağlantı programı ücretsiz ve pro kullanıcı olarak seçenekler sunmaktadır. Alpemix hakkında gerekli destek ve bilgi almak için http://www.alpemix.com/site/default.asp Adresinden yardım alabilirsiniz.

Logmein – Hamachi ;

logmein logo

İstediğiniz yerden istediğiniz zaman bilgisayarınıza erişerek istediğiniz işlemleri yapabileceğiniz bir uzaktan erişim yapabileceğiniz birilerine yardım etmek istediğiniz zaman kullanabileceğiniz mükemmel bir yazılımdır. Logmein uygulamasını indirmek ve özelliklerini öğrenmek için “https://secure.logmein.com/” adresinden gereli bilgileri alabilirsiniz.

TightVNC Viewer ;

tightvnc logo

Ücretsiz bir Uzak Bağlantı araçı olan TightVNC Viewer uzaktan yönetme programıdır. Nerede olursanız olun Her yerden bağlabileceğiniz bir program olan TightVNC ile bilgisayarınızı kolaylık ile kontrol ederek bağlantı yaptığınız bilgisayarları kendi localindeymiş gibi göreceksiniz. Web sitesini ziyaret ederek “http://www.tightvnc.com/” gerekli bilgi ve desteğe sahip olabilirsiniz.

UltraVNC Viewer ;

ultravnc

Diğer Uzaktan bağlantı yapabileceğiniz programalar gibi açık kaynaklı bir yazılımdır. VNC bağlantı protokolu kullanarak uzak masaüstü bağlantı dışında , sohbet , dosya transferlerini de kullanabileceğiniz bir uzak masaüstü programıdır.  İnternet üzerinden bulabileceğiniz yazılımı kullanmak hoşuna gideceğe benziyor.

 Tags – Etiket ;

uzak masaüstü bağlantı kurma  , uzak masaüstü bağlantı programları , uzak masaüstü bağlantı indir , Windows 7 uzak masaüstü bağlantı , Windows 8 uzak masaüstü bağlantı , remote desktop connection manager

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Güncel ] Uzak Masaüstü Bağlantı Programları (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bu listede Deskgate neden yok. Yeni ve farklı uygulamaları da denemek lazım.
    Askeri kripto guvenligi ile gerçek zamanlı ve sınırsız uzak bağlantı.
    Bireysel kullanım için ücretsiz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın