Sponsorlu Bağlantılar

websearch.searchoholic.info arama motoru kaldırma

106 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen websearch.Searchoholic.info yönlendirme sayfasını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. bu işlem öncesi kısa bir bilgi vermek istiyorum. websearch.Searchoholic.info ve buna benzer tarayıcı hijackersler deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. bulaştıkları an itibari ile tarayıcıları etkiler ve sizi websearch.Searchoholic.info gibi ve buna benzer arama motorlarına yönlendirler.

websearch.Searchoholic.info virüs olarak görebilirsiniz bunlar kayıt defterini etkiler ve sizi bu arama motorunu kullanmaya zorlar peki websearch.Searchoholic.info kaldırma işlemini nasıl yapabiliriz.

websearch.Searchoholic.info silmek için Manuel Temizlik ;

Tarayıcımızı etkileyen websearch.Searchoholic.info arama motorunu kaldırmak için kayıt defterini temizlemek gerekecek bunun için ilk daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen websearch.searchoholic.info için uygulayalım uygulama metot aynıdır sizin yapacağınız CTRL + F arama tuşu basıp arama yerine websearch.Searchoholic.info yazarak bulduğunuz tüm girdileri google.com olarak düzelte bilirsiniz.

AdwCleaner Program Kullanarak Kaldırma ;

websearch.Searchoholic.info kurtulmak için bilgisayarımıza AdwCleaner programını kuracağız. Daha sonra bu program ile taratıp bilgisayardaki zararlı girdileri  silelim. Bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

AdwCleaner programı Nasıl Kullanılır ;

bilgisayarımızdan bu program yardımı ile zararlı kodları sildikden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size silinen dosyaları bir rapor halinde sunacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla – Explorer – Chrome – Yandex yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki websearch.Searchoholic.info uzantıyı kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef kısmında görünen http://websearch.Searchoholic.info uzantısını sileceğiz bunu tüm tarayıcının özelliklerinden kaldıracağız. Daha sonra tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız ve işlemi sonlandırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın