Sponsorlu Bağlantılar

Usb Belleği Bilgisayardan Çıkarırken Buna Dikkat Ediniz..!!

880 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Bilgisayarınızdan Usb Bellek ( Flash Bellek ) çıkarırken dikkat etmeniz gereken küçük ve önemli ipucundan bahsedeceğim. Usb Belleği bilgisayar dan çökerken dikkat etmez ve öylesine çekerseniz bellek üzerinde bulunan veri kayıpları ve geri döndürülemez fiziki zararlara yol açabilirsiniz.

Çünkü Usb bellek’den veri okurken güç almaktadır. Usb Bellek gelen bu gücü kesmez iseniz disk zarar görebilir o esnada okuyor veya yazıyor olabileceğiniz veri kayıp olmuş olur en kötüsü diskleriniz Raw Formatına dönüşe bileceği için pahalı zararları ödeyebilirsiniz.

Bunun için ne yapmak gerekir ?

Usb bellek , harici disk gibi bağlanan aygıtları Güvenli Kaldır yaparak bilgisayar ile olan güç bağlantısını kesmeniz gerekecektir.

güvenli kaldır

 

Sağ alt köşede yeşil donanım işareti üzerine geliyoruz ve fare işareti ile bir kere basıyoruz daha sonra size açılacak bir pencere de kaldıracağınız Usb Yığın Depolamayı seçerek bilgisayarınızdan kaldırınız. ” Usb Yığın Depolama Aygıtı ” aygıtı artık bilgisayardan sorunsuzca kaldırabilirsiniz yazısını göreceksiniz. Bu şekilde yapınca Usb Aygıt ile bilgisayarınız arasında gücü kesmiş olacaksınız ve sorun kalmayacak.

Başka bir yöntem ise bilgisayarınızdan Usb Aygıtları kaldırmak için USB Disk Ejector programı ile bu işlemi yapabilirsiniz.  Güvenli Kaldır olarak yaptığınız işleri bilgisayar klavyesine atacağınız kısayol tuşları ile hızlı bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın