Sponsorlu Bağlantılar

unknown hard error hatası çözümü

2.914 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda unknown hard error sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak sorularımıza cevaplar vermeye çalışacağız.

Bu sorun genelde bilgisayar açılışında karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunla alakalı olarak bu yazımızda bu sorunun çözümü ve unknown hard error hatası neden kaynaklı aşağıda vermeye çalışacağız.

UNKNOWN HARD ERROR SORUNU

Genel olarak bu sorun işletim sistemi güncellemeleri sonrasında veya yanlış yüklenen donanım sürücüleri sonrasında görülmektedir. Windows güncellemesi yapıldığında donanım ile işletim sistemi sonrası oluşan sürücü uyumsuzluğu nedeniyle veya yanlış yüklenen sürücüler sonrasında unknown hard error problemi görülebilmektedir.

Bunun yanında diğer tetikleyen bozuk ram bunlarda yapabilmektedir. Bizimde bu konumuzda unknown hard error hatası nasıl çözülür? Bunu aşağıda adım adım vereceğimiz çözüm yolları ile sorunu gidermeye, fixlemeye çalışacağız.

Bu sorun çıkışı yerini tam bilinmediği için kesin çözüm olmayacak şekilde temel çözüm yollarınızı vererek sizde çözümleyin.

UNKNOWN HARD ERROR ÇÖZÜMÜ

 • Donatımsal sorunu çözümlemek için ilk önce Windows işletim sistemi güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Güncel sürüm kullanıyorsanız aşağıda adımları deneyin, eğer güncel değilse ilk önce bir işletim sistemini güncelleyiniz.
 • Ram belleği yerinden çıkararak tek tek denemek suretiyle bozuk ram var mı? Kontrol ediniz. Bellekleri yerinden çıkarmadan önce bilgisayarınızın kapalı olduğundan emin olunuz.
 • Ekran kartı, ses kartı sürücülerini güncel sürücüler ile güncelleyiniz.
 • Ekran kartı nasıl güncellenir yazımızı okuyarak yapabilirsiniz.
 • Bilgisayarınız da bozuk disk alanın kontrol ederek düzeltmek için sfc scannow komutu ile kontrol ediniz.
 • Windows + R tuşlarına basarak msconfig komutu yazarak başlangıçta çalışan programları kontrol edin ve bilmediğiniz dosyaların önündeki onay işaretini kaldırın.
 • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresine %temp% yazarak açılacak klasör içindeki dosyaları temizleyin.
 • Win+R tuşlarına basarak çalıştır penceresine regedit.exe komutu yazarak kayıt defteri düzenleyicisini açınız ve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows adımlarını takip ederek sağ panelde “load” adında dosya varsa siliniz. Silmeden önce bu Windows klasörü üzerine gelerek regedit yedeğini alınız sorun oluşacak olursa bunun yedeği ile geri yükleyebilirsiniz.

Yukarıda adımları takip ederek unknown hard error sorunun çözümü için temel çözüm yollarını vermeye çalıştık. Bu sorunla beraber oluşacak hata kodları neyse sayfamızın altında yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

unknown hard error hatası çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Yazınız da bir hata var

  “Bilgisayarınız da bozuk disk alanın kontrol ederek düzeltmek için sfc scannow komutu ile kontrol ediniz.”

  Bu yanlış bir ifade …..

  sfc scannow ms-dos komtu Windows sistemlerinde sistem dosyalarının orjinalliğini sertifiklara bakarak doğrular

  Sizin dediğiniz husus ise chkdsk C: /r /f /v kalıbıdır.

  Bu komut hakkında ayrıntılı bilgi için chkdsk /? yada chkdsk help komutunu kullanabilirler

  chkdsk /? komutunun çıktısı;

  Ekran Görüntüsü bana aittir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın