Sponsorlu Bağlantılar

instagram yorum filtreleme nasıl kullanılır

597 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram yorum filtresi nasıl kullanılır? Konusunda yeni kullanıcılara ve diğer kullanıcılar için bilgilendirmeye yapmaya çalışacağız. Dünyaca ünlü popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram da paylaşılan videolar ve resimlerin altına sizi takip eden kullanıcılar veya profiliniz açıksa hashtag veya konum kullanıyorsanız diğer kullanıcılar tarafından da yorum bırakılabilir.

Bu yorum yapan kullanıcılar bazı istenmeyen kelimeler, yorumlar yazabilir. Bu nedenle istenmeyen yorumları otomatik filtreleme yaparak engelleyebilirsiniz. Bizde bu konumuzda instagram yorum engelleme ya da istenmeyen kelime filtreleri için bir filtre özelliğinden sizlere bahsedeceğiz.

İNSTAGRAM YORUM FİLTRELEME NASIL YAPILIR?

İstenmeyen sözcük, kelimeleri ifadeleri engellemek isterseniz “https://www.instagram.com/accounts/comment_filter/” adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak yorum filtreleme üzerinden kelimeleri girmek suretiyle filtreleme, engelleme yaparak kullanıcıları o kelimelerde kullandıkları yorumları engelleyebilirsiniz.

İnstagram yorum filtreleme yapmak için burada istenmeyen kelimeleri aralarında virgül kullanarak yazarak engellemiş olursunuz.

Böylece paylaşımlarda, gönderilerde istenmeyen kelimelerle yorum yapılmasını tamamen engelleme işlemlerini yerine getirmiş olursunuz.

Bunun dışında gönderileri tamamen yoruma kapatabilirsiniz de. Bunun için bu işlemde yine gönderiyi göndereceğiniz zaman son paylaş butonu öncesinde gönderiyi yoruma kapat butonu göreceksiniz. Buradan da yorumu engellemiş olursunuz.

İnstagram yorum sınırlandırma yapma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Bu konumuzda instagram da yorum engelleme, yorum sınırlandırma, yorum kısıtlama nasıl yapılır, nasıl yapılmış bu konuda sizlere bilgiler vermeye çalıştık.

İPHONE VE ANDROİD CİHAZDA YORUM SINIRLAMA;

Kullandığınız cihazlardan İOS işletim sistemli ve Android işletim sistemli cihazlarda yorum engelleme işlemini yapabilmek için Ayarlar > Gizlilik > Yorumlar > adımlarından giriş yaparak;

KONTROLLER;

Burada yorum yapacak kişileri belirleyeceğiniz gibi kimleri engelleyeceğinizi de buradan belirleyebilirsiniz.

Diğer yorum filtreleme yapmak için iki tane seçenek yine olacaktır. Bunlar “Rahatsız Edici Yorumları Gizle” ve “Manuel Filtrele” olmak üzere iki tane seçenek vardır.

Manuel filtre de yine aynı yukarda verdiğimiz gibi sakıncalı kelimeleri engellemek için burayı doldurabilirsiniz. Bu şekilde ister mobil cihazlardan isterse masaüstü web site üzerinden yorum engellemesini gerçekleştirebilirsiniz. 2019 ve 2020 yıllarında gelebilecek güncelleme ile menülerin yerleri değişebilir.

Konuyla alakalı olarak sorularınız için instagram destek hattı sayfamızdan bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın