Sponsorlu Bağlantılar

Unexpected kernel mode trap hatası ve çözümü

810 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde Unexpected Kernel Mode Trap hatası ve bununla alakalı olarak bu sorun nasıl çözülür? Bu konuda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Bilgisayarda bazen her şey yolunda gitmeyebiliyor bazen mavi ekran hataları, bazen virüsler nedeniyle yaşanan sorunlar bilgisayarın kullanıcılarının canını sıkmaya yetiyor. Mavi ekran veya diğer adıyla Blue screen hataları sıklıkla Windows güncellemeleri sonrasında donanım ile işletim sistemi arasında yaşanan problemler arasında oluşan uyumsuzluk nedeniyle oluşmaktadır.

Bu sorunlardan biri de Unexpected Kernel Mode Trap sorunu güncelleme sonrasında ekrana gelen bu uyarı Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer işletim sistemlerinde oluşmaktadır. Bizimde bu konumuzda Unexpected Kernel Mode Trap problemi çözümü konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP ÇÖZÜMÜ

Sık olarak da görülmezse de bu sorunsalı çözmek için aşağıda vereceğimiz çözüm önerileri kesin olmazsa da çözmeye çalışacağız. Bunun kesin olmaması işletim sisteminde bu problem verdiği sorunun kaynağı önemlidir biz bunun için temel çözüm adımını vereceğiz.

 

 

  • Windows işletim sistemini güncellediyseniz ve bu sorun güncelleme sonrasında yaşanıyorsa donanımların sürücüleri uymadığı için kaynaklanabilir. Bunun için sürücüleri ekran kartı, anakart çipset sürücülerini ve diğer sürücüleri güncelleyin.
  • Bu sürücüleri sürücüleri otomatik güncelleme yazılımları ile kontrol edebilir böylece eski sürücüleri yeni sürücülerle güncellemiş olacaksınız.
  • Sorun hala devam ediyorsa Mcafee yazılımı ve buna benzer yazılımlar varsa bunları kaldırın ve tekrar deneyin. Sonradan yüklediğiniz programlar kontrol ediniz eğer yüklemeden sonra sorun yaşadığına inandığınız programları kaldırın.
  • Bilgisayarda sistem geri yükleme yapabilirsiniz. Hangi tarihte unexpected kernel mode trap hatası alıyorsanız o tarihten önce işletim sistemini geri yükleyerek düzeltebilirsiniz. Bunun için kullandığınız sistemi geri yükleyin.
  • Windows 10 Sistem geri yükleme nasıl yapılır? Konusunda yazımızı okuyarak işletim sistemini geriye doğru alabilirsiniz.

  • Başlangıçta onarma yapabilirsiniz. Windows Başlangıç Onarma işlemini deneyebilirsiniz. Böylece bozuk dosyaları düzeltecektir.
  • Son olarak Unexpected kernel mode trap sorunu için bilgisayarda sabit disk ile anakart bağlantı kablolarını kontrol edin. Ram yerinden oynamış mı bunu kontrol ediniz. Bağlantı yerlerini bilgisayar kontrol ederek kontrol ediniz.
  • Ram bellekleri teker teker yerlerinden sökerek tek tek deneyiniz. Bozuk ram varsa bunu tespit etmek amaçlı bu işlemi yapacağız. Ramin slotlara takılan yerlerini “silgi” ile silerek herhangi bir kiri varsa veya iletişimi güçleştirecek sebep varsa bunu temizlemek amaçlı olarak bu işlemi yapacağız.

Yukarıda verdiğimiz temel çözüm önerileri Unexpected kernel mode trap çözümü için başvuracağımız çözüm yollarıdır. Bununla ilgili olarak sorularınız önerileriniz için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorunlarınız, problemleriniz için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın