Sponsorlu Bağlantılar

Twitter kullanıcısını RSS ile takip etme

1.267 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımız da web site, blog sayfada içerik paylaşımını takip etmek amaçlı olarak RSS ile nasıl takip edilir? Bunu sizlere önceki konularımız da anlatmıştık. Bu konu anlatımında Twitter kullanıcılarının paylaşımlarını RSS ile takip etme konusunda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

RSS Nedir?

Haber sağlayıcıları podcastları ve diğer içerik sağlayıcıların paylaşımlarını kolaylıkla takip etmek amaçlı olarak sağlanan bir web sayfa bildiricisi diyebiliriz.

rss ne işe yarar? 

Bir siteyi takip ediyorsunuz ve bu sitede paylaşılan içerikleri görebilmek, takip edebilmek amaçlı olarak RSS yazılımları veya web arayüzlerini kullanarak takip edebilirsiniz.

Daha önceki konumuzda site rss bulma konusunda sizlere anlatımımız olmuştu bunu ayrıca okuyabilirsiniz.

Bu konumuzda ise rss kullanarak twitter kullanıcısını takip etme olanağından bahsedeceğiz. Twitterde birini takip ediyorsunuz fakat diğer takip ettikleriniz de var Twitter akışında istediğiniz kullanıcının tweetleri kaybetmemek amaçlı olarak bu kullanıcıyı RSS ile kayıp etmeden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Tweet RSS ile Takip Etme

Bunun nasıl yapıldığına dair bir kod eklemek suretiyle kullanıcının tweetlerini rss üzerinden takip ederek akışlarını görebilirsiniz.

http://search.twitter.com/search.atom?q=[twitter-kullanıcı-ismi]  bu konu RSS programını kullanarak twitter kullanıcı ismi yerine Twitterde takip edeceğiniz kullanıcı adını yazarak RSS ile takip edebilirsiniz.

Twitter kullanıcısını RSS ile takip etmek için bu kodu kullanarak bundan sonraki attığı tweetleri bir arada görebilirsiniz.

Konumuzla alakalı veya başka konularda sorularınız için sayfamızın yorumlar kısmından ya da konu altında yorumlar kısmından tüm sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın