Sponsorlu Bağlantılar

Twitter hesabın ele geçirilmesi nedir // ne demek

11 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Twitter hesabın ele geçirilmesi nedir, ne demek bununla ilgili olarak yeni başlayan kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

HESABININ ELE GEÇİRİLMESİ NE DEMEK

Yetkisiz kişilerin şifre tahmini, kimlik hırsızlığı, oturum çalma gibi işlemlerle hesabının ele geçirilmesidir. Yani sizin haberiniz yokken Twitter hesabınızın bir başkasının ele geline geçmesine denilmektedir.

Yetkisiz kişiler böylelikle size ait olan hesaptan gönderiler paylaşabilir, hesabınızı iptal ettirebilir. Böyle hesaplara da “ele geçirilmiş” olarak isimlendirilir. Bu gibi durumlarda neler yapılabilir, hesabınız nasıl güvende tutulur bunlar hakkında kısa bilgi vermeye çalışacağız.

HESABINIZ BAŞKASININ ELİNE GEÇTİĞİNİ NASIL ANLARIM?

Twitter hesabının ele geçirilmesi nedir hakkında yeni başlayan kullanıcılara bilgi verdik. Şimdi başkasının eline geçen Twitter hesabını nasıl anlarım?

  • Hiç beklemediğiniz sizin iradeniz dışında Tweetler atıldığında
  • İstenmeyen DM mesajlar atıldığında
  • Tanımadığınız hesapları takip ediyorsanız veya takipten çıkardığınız hesaplar varsa, engelleme varsa
  • Tarafınıza ihlal bildirimleri geldiğinde
  • Şifrenizin değiştiğinde hesabınız bir başkasının eline geçtiğini anlayabilirsiniz.

Bu basit atımlarla Twitter hesabınız bir başkasının eline geçtiğinin önemli püf noktalarıdır. Şimdi bunları düşünüyorsanız Twitter hesabınız nasıl güvene alınır.

TWİTTER HESABI NASIL GÜVENE ALINIR

Hesabınız nasıl güvende tutulur, nasıl güvenliği sağlanır? Hesabınızı güvenlikte tutmak için aşağıda şu işlemleri yapabilirsiniz.

  • Twitter şifrenizi, parolanızı Güçlü parola oluşturarak değiştiriniz. Böylece kolay tahin etme işlemini ortadan kaldırın.
  • Giriş doğrulaması kullanın
  • Şifre sıfırlama işlemi için e-posta adresi ve telefon doğrulama kullanın bunun içinde e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulatın.
  • Şüpheli bağlantıları kontrol ediniz, e-posta adresinize gelen mesajlarda Twitter.com’dan geldiğinden emin olun.
  • Güncel antivirüs yazılımları kullanın

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda basit ve etkili yöntemlerle hesabınızın güvenliğini sağladığınız gibi bir başkasının eline geçip geçmediğini anlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Twitter yardım destek

Bu yazımızda hesabın ele geçirilmesi Twitter de ne demek, nedir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın