Sponsorlu Bağlantılar

TrueCrypt ile Disk // Usb // Dosyalarını Şifreleyiniz.

173 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha Önceki Konularımdan biri olan Bulut Bilişim , Bulut Depolama alanında geçen güvenlik konusunda adını bahsettiğim TrueCrypt ile dosya şifrelemesi olarak adı biraz geçmişti. Peki Nedir Bu  TrueCrypt ne işe yarar bunun hakkında bilgi vereyim biraz.   TrueCrypt ile Disklerinizi , Dosyalarınızı şifreleyerek güvenli bir şekilde gözünüz arkada kalmadan rahatlıkla bırakabilirsiniz. Bitlocker bir değişiği olan  TrueCrypt ile tamamen ücretsiz olarak olarak kullanabilirsiniz.

TrueCrypt ile ilgili Resmi Sitesinden programı indirebilirsiniz ve gerekli bilgileri alabilirsiniz. Resmi sitesine “http://truecrypt.sourceforge.net/” ulaşabilirsiniz.  Bu program ile artık bundan sonra Harici Disklerinizi , Flash Bellek ( Usb Bellek ) , harddisk gibi Depolama yaptığınız donanımları güvenli şekilde şifreleme yaparak güvenliğini sağlamış olacaksınız.

Tags – Etiketler ;

Disk güvenliği , Disk şifreleme , disk nasıl şifrelenir , harici disk güvenliği , harici disk şifreleme , bellek şifreleme , usb bellek şifreleme , flash bellek şifreleme , şifreleme , nasıl , güvenlik

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

TrueCrypt ile Disk // Usb // Dosyalarını Şifreleyiniz. (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın