Sponsorlu Bağlantılar

Text Dosyasını ( txt ) nasıl şifrelenir?

5.779 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda not yazmak için kullandığımız belge , dosya türlerinde biri’de text yani text metin dosyası olarak kullanmaktayız. Burada önemli notlarımızı , yazılarımızı  bunun üzerinde not alabilir ileri zamanlarda bunları arşivleyerek yazdırma gereğinde bulunabilmektedir.

Önemli notların bir başkasının eline geçmemesi , yabancı gözlerden uzak tutmak için bu tür dosyaları ortalık yerde bırakmayız veya bir şifreleme yöntemi ile korumaya almayı isteyebiliriz. Benimde bu konu’da bahsedeceğim text dosyaları nasıl şifrelenir? bununla ilgili üçüncü parti bir yazılımdan bahsedeceğim.

 

bilgisayarda oluşturduğumuz şifreli text metin dosyalarını kullanacağımız “password protect text file” programı ile text ile oluşturulmuş metin dosyalarını şifreleyebilirsiniz. bu programın bir özelliği’de otomatik olarak yazıları yedekleyerek veri kaybının önüne geçmektedir.  Bilgisayarda text ( metin dosyası ) güvenliği artırarak bilgisayar korsanlarının veya bilgisayarınızı karıştıran kişilerden korumuş olacaksınız.

Arama Tags & Etiket ;

text şifreleme , text dosyasını nasıl şifrelenir? , metin dosyasını şifreleme , text dosya saklama , zengin metin dosyası şifreleme , şifreli text dosyası , text şifreleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Text Dosyasını ( txt ) nasıl şifrelenir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. bunun yerine winrar şifrelemeyi kullanıyorum ben. rarlarken şifre loyuyorum :))

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın