Sponsorlu Bağlantılar

Tenda modem sıfırlama nasıl yapılır

950 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Tenda modem sıfırlama işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Evinizde, işyerinizde, okulda, fabrika Tenda marka Adsl modem kullanıyorsanız bazı internet sorunlarını gidermek ve çözmek için Tenda modemi sıfırlamak gerekecektir.

Yeni başlayan acemi kullanıcılar için tüm modem ayarlarını yeniden fabrika çıkışına getirmek, fabrika ayarlarına döndürmek için Tenda Adsl Modem format atma olarak diyebileceğimiz sıfırlama işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TENDA MODEM NASIL SIFIRLANIR

Tenda modem reset atma işlemini oldukça kolay yöntemle gerçekleştirebiliriz. Bunun için modemin arkasında Reset yazan küçük bir delik göreceksiniz.

Bu deliğe bir iğne yardımı ile veya ataç ile 15 ~ 20 saniye basılı tutunuz. Bu esnada modemin üzerinde bulunan bütün ışıklar aynı yanıp sönmeye başlayacaktır. Işıklar yeniden yanmaya başladığında Tenda Modem resetleme işlemi başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Böylece Tenda modem reset atma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyoruz. Bundan sonra yapılacak adımlar modemin içinde tüm bilgiler sıfırlandığı için Modem Arayüzüne girmek suretiyle yeniden kurulum, yapılandırma yapacağız.

TENDA MODEM ARAYÜZÜNE NASIL GİRİLİR

Tenda modem arayüzüne girmek için kablosu bağlantı kullanarak tarayıcınıza 192.168.1.1 ip adresi yazarak giriş yapınız.

Daha sonra Tenda Modem Arayüz Şifresi kullanıcı adı; admin Şifre; admin olarak veya kullanıcı adı admin yazarak şifre yerini boş bırakarak kolaylık ulaşabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Modem Mesh Ayarlarını yapılandırma

Daha sonra modeminizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Kablosuz ağınız için parola oluşturabilir ve diğer port ayarlarını yeniden açabilir veya kapatabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Tenda modeme nasıl reset atılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın