Sponsorlu Bağlantılar

Yalama olmuş laptop vidası nasıl sökülür

6.513 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlerden gelen sorulardan biri de yalama olmuş vidayı sökme konusunda ilginç bir soruya cevap vereceğiz. Aslında ilginç derken bilgisayar teknik sorunları olarak ilginç olmuştur bunda buradan söyledikten sonra hemen yalama olmuş vida yuvası nasıl açılır bunu sizlere paylaşacağız.

YALAMA OLMUŞ VİDA LAPTOP

Dizüstü bilgisayar, Laptop arka kapağında genelde yıldız başlı vidalar olmaktadır. Bu vidalar genelde fazla zorlama olduğunda tornavida kaydığında boşa çıkaracak şekilde deforme olur ve başı yalama olur.

Böylece tornavida boşa döner ve vidayı yuvasından çıkarmak güçleşir. Bize de gelen böyle sorular için yalama vidayı sökme konusunda hemen aşağıda vereceğimiz ipuçları ile siz takipçilerimize ve bu konuda sitemizi ziyaret edin kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

YALAMA VİDAYI SÖKME ÇÖZÜMLERİ

Bunun için aşağıda vereceğimiz teknikler sayesinde yalama vidayı yuvasından çıkarabilirsiniz.

  • İnternette denk geldiği için bahsetmek istiyorum hasarlı vida çözücü diye araştırdığınızda 40 TL ile 60 TL arasında başlıklar görebilirsiniz. Bu başlıkları vidaya taktığınızda çıkarabilirsiniz.
  • Bunun dışında torna vida ile hasarlı vida arasında Japon yapıştırıcı dökerek çıkarmaya çalışınız.
  • Vida üstüne lehim atarak çıkarma yöntemi kullanabilir.
  • Vida ile tornavida arasında para lastiği ile tutturarak çıkarmayı deneyebilirsiniz.

YALAMA OLMUŞ VİDA YUVASI NASIL AÇILIR

Yukarıda hasarlı vidayı sökme konusunda sizlerin de tavsiye edeceğiniz öneriler, tavsiyeleri sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize yazarak diğer kullanıcılar için bilgi verebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Yalama olmuş laptop vidası nasıl sökülür (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. kafası bozulmuş vida nasıl açılır oldukça işe yarardı işeye yarayan çözüm için teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın