Sponsorlu Bağlantılar

Telefonun şifresini kaldırma

71 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda şifre kaldırma, parola kaldırma işleminin nasıl yapıldığını siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yapan kullanıcılar için aktarmaya çalışacağız.

Güvenlik önlemi olarak telefonun ekran kilidi veya açılışında koyduğumuz parolalar belli bir süre sonra sıkmaya başlayabilir bu nedenle kullanıcılar telefon parolasını iptal etmek isteyebilir.

Kullanmış olduğunuz Android veya İOS cihazlarda şifreyi kaldırarak direk olarak açılmasını isteyebilirsiniz. Bizde konumuzun devamında nasıl yapılır, nasıl yapılmış hemen inceleyelim.

ANDROİD TELEFONDA PAROLA KALDIRMA

Samsung, Xiaomi, Huawei, Lg, Asus, Oppo veya diğer çok kullanılan Android telefonlarda parola işlemleri için;

Ayarlar > Ekranı Kilitle [ Ekran güvenliği veya Güvenliği Kilitle ] > Ekran Kilit Türü > Faceid [ Biyometri ] burada tüm seçenekleri devre dışı bırakın.

Burada parmak izi ile veya yüz tanıma sistemiyle açılan parola iptal ediyoruz ve Pin şifresi ile kullanılan şifreyi devre dışı bırakmak için ise Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi > burada tim açılış şifresini iptal edebilirsiniz.

NOT: Face ID veya parmak izi tarayıcısıyla ile güvenlik önlemi alınan telefonlarda cihazın kilidi açmak için alternatif şifre gerekmektedir. Bu özelliği kullanmaya devam ettiğiniz sürece şifre devre dışı bırakılamaz.

İOS TELEFONDA ŞİFRE KALDIRMA

İPhone veya İPad gibi cihazlarda parola koyduğunuzda geri iptal etmek, şifreyi devre dışı bırakmak için Ayarlar > Touch ID veya Face ID iptal ediniz. Daha sonra bu özelliği kullanabilmek için şifreyi de iptal etmeniz gerekecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Ayarlar > Parola adımlarıyla telefonun açılışında uyguladığınızda şifreyi kapatmak için bu adım üzerinden iptal edebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Güçlü parola oluşturma

Yukarıda adımlarla telefonda şifreyi kapatma, şifre nasıl iptal edilir konularında bilgi vermeye çalıştık. Konuyla alakalı sorular için sayfamızın hemen altıdan yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın