Sponsorlu Bağlantılar

Telefon meşgulken arayanı görme

2.516 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, teknoloji severler bu konumuzda siz takipçilere telefonda konuşurken yani meşgulken sizi kimlerin aradığını görebileceğiniz bir özellik var mı? Sizi meşgulken kimler aradı bununla ilgili elimizden geldiği kadarıyla teknik bilgiler vermeye çalışacağız.

Telefon kapalıyken sizi arayanları öğrenmek isteyenler bununla alakalı olarak meraklı kişiler mutlaka olacaktır benim gibi! Telefon meşgul ilen bir başka görüşme esnasında gelen çağrılardan haberdar olmak için kullandığınız Turkcell, Vodafone, Turk Telekom ( Avea ) operatörlerin bilgilendirme servisleri olduğunu söyleyerek başlayabiliriz.

Telefon meşgulken arayan kim öğrenmek için “çağrı bekletme servisi” aktif hale getirerek gelen çağrıları o esnada bir ses tonu haberdar olabilirsiniz. Bu karşı tarafta “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” mesajını dinleyecektir.

Bu esnada sizi meşgulken arayanı öğrenmek için telefonun ekranına bakarak kim olduğunu gelen çağrı ses tonu öğrenebilir bu çağrıya cevap verebilirsiniz. Bu çağrıya cevap vermek için görüştüğünüz kişiyi askıya ( beklemeye ) alabilirsiniz.

ARAMA BEKLETME SERVİSİ AKTİF ETME

Arayanı beklemek ve bundan haberdar olmak için servisi etkinleştirmek gerecektir. Bunun için telefonun klavye tuşları ile *43# kodu girerek tuşlayarak aktif edebilirsiniz.

Bu kodun aktif olup olmadığını *#043# kodunu tuşlamak suretiyle öğrenebilirsiniz. Arama bekletme servisini iptal etmek için #43# kodu tuşlamanız yeterli olacaktır.

 

 

Telefon meşgulken arayanı görmek için Turkcell Upcell uygulaması oldukça işe yaramaktadır tek dezavantajı siz biriyle görüşürken karşı taraf aradığında telefonun kesik kesik çalması nedeniyle telefonu meşgule attın hikâyesi bunu da düzeltirler umarım.

Upcell şu şekilde faydalı telefon kapalı iken sizi arayanların internet bağlantısı olması halinde ekrana düşmesidir. Telefon uçak modun’da internete bağlı kullanıyorsunuz o arada siz kim aramış bunu görebiliyorsunuz.

İPHONE ÇAĞRI BEKLETME ÖZELLİĞİ

Telefonunuz meşgul iken gelen çağrıları bekletmek için Ayarlar > Telefon > Arama Bekletme özelliğini aktif ederek meşgulken sizi kim aradı öğrenebilirsiniz.

Böylece bir başkasıyla telefonda görüşürken sizi arayanları görebileceksiniz ve telefon görüşmesinden sonra geri dönüş yapabilirsiniz.

Bu konumuzda telefon meşgulken arayanı görme özelliğini kullanabilirsiniz. Konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilir, diğer konular sizin soru cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın