Sponsorlu Bağlantılar

Taşınabilir //portable program nasıl yapılır?

2.088 views
Sponsorlu Bağlantılar

Portable Program yani taşınabilir programlar , çalıştırmak istediğiniz bir programı kurulumsuz yani bilgisayar üzerine dosyaları kurmadan çalıştırılabilen programlardır. Bu tür portable programlar usb bellek , flash bellek kullanmadan gittiğiniz yerlere götürebilirsiniz.

Böyle olunca bazı kurulum gerektiren programları okul , işyeri , ofis veya kısaca gittiğiniz yere götürmek isteğe bilirsiniz. portable program nasıl yapılır ile ilgili olarak akıllara hemen bir soru gelebilir , bu anlatımda portable program yapma le ilgili olarak anlatım yapacağım.

Bunun için üçüncü parti bir program kullanacağınız Cameyo , taşınabilir program yapabilmek için kullanacağımız programları tek bir paket haline getirerek sizlere programları portable , kurulumsuz program haline dönüştürüyor. Bu programı Cameyo İndir olarak ‘http://www.cameyo.com/download‘ adresini kullana bilirsiniz. Şimdi Bu programın nasıl kullanılacağını yani programın portable nasıl dönüştürüldüğünü anlatalım.

Cameyo exe dosyasını çalıştırarak kuruluma geçiyoruz.

cameyo kullanım

 

Capture an installation seçeneğini seçiyoruz , OK işaretine basıyoruz. Remember my choice adımı seçerseniz , her defasında bu programı çalıştırdığınızda bu adımı tekrar tekrar seçmenize gerek kalmayacaktır.

Daha sonra OK – Tamam işaretine bastığınızda görev çubuğunun alt sağ köşesinde aşağıdaki gibi sistem görüntüsünü okuyan bir pencere açılacaktır.

cameyo kullanım1

 

Taking initial system snapshot before installation

Bu kısımda cameyo programı bilgisayarımızın sistem görüntüsü okumaktadır. Sizin burada yapmanız gereken hiç bir şey yok bu şekilde dursun şimdi biraz bekledikten sonra diğer bir pencere açılacaktır.

cameyo kullanımı2

 

Bilgisayara program kurulumu öncesi sistem bilgilerini okuduk’dan sonra yukarıda görüldüğü gibi bir pencere açılacaktır. Burada bu pencereyi kapatmıyoruz.

İnstall software you wish to package.When installation is done. click “İnstall done” If installation requires reboot. simply reboot.

Burada portable çevireceğimiz programı bilgisayarımıza kurulumunu yaptığımızda daha önceden sistemin görüntüsünü okuduğu için sonradan bilgisayara yüklenen programı tespit edecektir. Siz programı bilgisayara yükledikten sonra İnstall done  butonu basıyoruz.

Son adım’da programı size bir paket haline çevirerek portable programını nereye kayıt edeceğinizi soracaktır. Sizde bu portable programını kayıt edeceğiniz yeri seçerek bilgisayarınıza , usb belleğinize kayıt ederek bundan sonra programları taşınabilir olarak kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

portable program yapma , portable program nasıl yapılır , portable program nasıl oluşturulur , portable program , cameyo nasıl kullanılır , programları taşınabilir program yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın