Sponsorlu Bağlantılar

Portable Nedir?

891 views
Sponsorlu Bağlantılar

Portable Nedir?

Portable İngilizce karşılığı taşınabilir anlamına gelmektedir.  Portable programlar ise Bilgisayarınıza İnstall yani Bilgisayarınıza kurulmadan çalışan programlardır. Bu Kurulumsuz dosyaları flash bellek’e yükledik den sonra istediğiniz bir şekilde portatif şekilde kullanabilirsiniz.

Bu Programlar Ram Bellekleri kullanarak çalışırlar. Bu programlar bilgisayara kurulmayan dosyalar olarak biliniz, yani kısaca portable tak çalıştır ile işinizi görebileceğiniz programlar olarak seyyar, mobil olarak istediğin anda taşınabilir aygıtlar ile istediğiniz yerden kullanabilirsiniz. 

Portable Ne Demek ;

portable ile normal bir program arasında farkı yukarıda kısaca bahsettik, bu dosyalarda normal olanı bilgisayara kurulur ve kayıt dosyaları regedit kayıtlarına atılır ve bilgisayar açılışında, program çalıştırılmasında bu dosyalardan sorgulamalar yapılmaktadır.Fakat portable programlarda kurulum anahtarı istemeden istediğiniz yerde istediğiniz zaman farklı bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın