Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı Kendi Kendine Yenileniyor Sorunu

3.361 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da Browser tarayıcı üzerinden video , film izlerken kabusa dönüşen bu tarayıcı kendi kendine yenileniyor hatası değişik kaynaklardan yaşanabilir. Bunların başında bilgisayara bulaşan virüsler , tarayıcı reflesh yenileme eklentileri sıkıntı yaşatabilir.

tarayıcı kendi kendine yeniliyor sorunu çözümü için farklı yollar izlene bilir. Bu hatayı çözebilmek için ilk önce tarayıcı’da bu tarz eklentiler var mı ? bunları göz atınız bu tür eklentiler var ise bunlar kaldırın veya pasif ediniz.

Bilgisayarınız’da bant genişliği kurulu olan programlar var ise mesela Pando Media Booster gibi programlar bu sorunu yaşatabilir. Bu tür programları kaldırırsanız sorun çözülecektir.

Bir haber sitesini açtığınızda belirli aralıklar ile sayfa kendi yenilemektedir. Güncel konuları takip edebilmek için bunun Meta Reflesh özelliği açık olduğu için bunu kapatmak gerekecektir. Bu özelliği kapatmak için Explorer Meta Reflesh  konusunu inceleyebilirsiniz.

Explorer otomatik yenileme nasıl kapatılır ? 

Bu özelliği kapatmanız ile artık sayfaları F5 ile yenileme yapabilirsiniz. Peki bunlarda soruna çözüm olmuyor peki ne yapabiliriz ? o zaman büyük bir ihtimal ile bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir. o zaman Microsoft Safety Scanner programı ve ComboFix programı ile bilgisayarımızı Güvenli Mod’da taratınız.

Son çare olarak bilgisayarınıza Sistem Geri yüklemesi yapmayı deneyiniz. Sistem geri yükleme nasıl yapılır ? bunun için aşağıdaki video size yardımcı olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

tarayıcı kendi kendine otomatik yeniliyor , browser auto reflesh error , tarayıcı sık sık kendini yeniliyor , tarayıcı kendini yeniliyor sorunu ve çözümü , kendi kendine neden yenileme yapıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın