Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji’nin Çocuklara Etkisi

541 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir teknoloji blogu olarak değinmemiz geçmememiz  gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Günümüz Teknoloji çağı ve her geçen gün daha da ilerliyoruz teknoloji üzerine. Mobil akıllı telefonlar, gelişmiş bilgisayarlar, tabletler, 3G , 4.5G gibi hızlı İnternet ve daha bir çok konu’da geçtiğimiz altı ya da on yıllık zaman’da çok daha iyi bir konumdayız. Bu kadar ileri bilim ve teknoloji konusunda bu derece iyi bir konumdayken ebeveynler olarak bunun çocuklarımız üzerinde ki etkisi nedir ?

çocuklar için asosyallik
Teknoloji her insanoğluna  yarar sağlayan bir şeydir. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine hepimiz teknolojinin bir ucundan faydalanıyoruz. Ömrümüz yettiğince faydalanmaya da devam edeceğiz fazlasıyla elbette, teknoloji haberleri diye arattığımızda bunu daha net görebilirsiniz, gelişiyoruz ve geliştiriyoruz teknolojiyi. Çocuklarımız artık daha çok bilgiye internet üzerinden erişebiliyorlar, hayal güçleri , ufku daha da güçleniyor, bunları biliyoruz elbette fakat karakteristik yönleri ve sosyal anlamda ki duruşlarının zayıfladığını söylemek içten bile değil maalesef. Arda Turan ‘ın bu konuda çok güzel bir sözü var . “Sokakta çocuk gerçekten küfür etmeyi öğrenir, ama sokakta anneye, kız kardeşe küfür edilmeyeceğini de öğrenir”  sözüne kesinlikle katılıyorum, eğerki  asosyal çocuklar yetiştirmek istemiyorsak bırakın küfür etmeyi sokaktan öğrensinler İnternet üzerinden değil, çocukları asosyallik’ten kurtarmanın yolu  karakter sahibi olmalarını sağlamanın en doğru yolu çizgiyi belirlemektir. Elbette çocuklarımız sosyal ağlarda bulunacaklar, bilgisayar başında oyunları oynayacaklar fakat doğru olan çıkıp sokakta az da olsa top oynamalarıdır. Ailelere bu konuda düşen görev bu ince çizgiyi belirlemektir.

Arama Tags & Etiketler ;

Çocuklar için asosyallik , çocuklar için teknolojinin zararları , arda turan sözleri , çocuğum küfür etmesini öğrenmiş , son teknoloji haberleri , çocuklar için teknoloji , çocuğum içine kapanık

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın