Sponsorlu Bağlantılar

Tanklı yazıcılar nedir

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda tanklı yazıcılar nedir, yazıcı alırken nelere dikkat edilir konusunda yazıcı çeşitlerinden tanklı yazıcılar üzerinde duracağız.

İşyerine, eve, internete kafeye yazıcı almayı düşünüyorsunuz ve araştırmalar sonrasında karşınıza tanklı yazıcılar olarak tercihler çıkacaktır. Merak ettiğiniz bu tanklı yazıcı nedir? Bizimde bu yazımızda sizlere tanklı yazıcılar hakkında anlaşılır, sade bir dille bahsetmeye çalışacağız.

Evde kullandığınız yazıcılar genellikle renkli fakat baskı sayısını az kullandığınız için renkli kartuşlu yazıcılar tercih edilmektedir. İlk aldığınız esnada yazıcı bedava gibi fiyatlandırılır fakat bu kartuşları satın almaya çalıştığınızda neredeyse bir yazıcı parası kadar ücretler ödeyebilirsiniz.

Birde bunların şöyle bir dezavantajı vardır bu renkli yazıcılarda renklerden birinin bitmesiyle yazıcınız belki bu kartuşu doldurana kadar çalışmayacaktır.

TANKLI YAZICI NEDİR

Eğer yazdırma eylemini sıklıkla yapıyorsanız yukarıda bahsettiğim doldurma kartuşlar oldukça maliyetli olacaktır. Bu nedenle ofis, fotokopi, hastane, okul vs. diğer alanlarda sıklıkla kullanımın olduğu alanlarda Mürekkep tanklı yazıcılar tercih edilmektedir.

Mürekkepli renkli kartuşlar veya siyah beyaz kartuşlu yazıcılar maliyetli oldukları için tanklı yazıcı modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun mürekkebini küçük bidonlarda satın alarak yazıcının doldurma haznesine katarak yazdırma işlemine devam edebilirsiniz. Böylece kartuşlu yazıcılara göre daha hesaplı ve baskı sayısı fazla olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Satın alma maliyeti, sayfa başı baskı maliyeti, dakikada kaç sayfa yazdırdığı bunlar hesaplanarak yazıcı tercihi edilmektedir.

Konumuzu özetlersek tanklı yazıcı nedir sorusu olarak kartuş doldurma maliyetini aza düşürmek için kartuş yerine, renk tüplerini hesaplı olarak kullanma amacıyla üretilen yazıcı çeşitleridir.

TAVSİYE YAZI ; Yazıcı geç yazdırma sorunu çözümü

Bu konumuzda Mürekkep Tanklı Yazıcılar nedir, nerelerde, hangi amaçla kullanır bununla ilgili olarak sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuz ile alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın